02.10.2025 08:00 0 MS/KPP w Tucholi
W Przedszkolu nr 1 w Tucholi odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Głośnego Czytania. Wydarzenie miało na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i pokazywało, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu przy książce.
Do grona zaproszonych gości dołączył mł. asp. Tomasz Gac z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi. Funkcjonariusz przeczytał dzieciom bajkę swojego autorstwa zatytułowaną „Przygody w Szumiącym Lesie”. Opowieść w prosty sposób uczyła maluchy zasad bezpieczeństwa zarówno podczas zabaw w domu, jak i na świeżym powietrzu. Historia spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem – dzieci nagrodziły ją gromkimi brawami.
Takie inicjatywy pokazują, że wspólne czytanie to nie tylko dobra zabawa, lecz także cenna lekcja. Dzięki nim od najmłodszych lat kształtuje się nawyk sięgania po książki, a także podkreśla korzyści płynące z głośnego czytania.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.