05.09.2025 17:00 0 WGC / Miasto Tczew
Jesienią w Tczewie zostaną zamontowane trzy defibrylatory AED. Urządzenia znajdą się w miejscach publicznych, a ich lokalizację wybrano tak, aby były łatwo dostępne dla mieszkańców.
Miasto Tczew zamówiło trzy fabrycznie nowe zestawy składające się ze statywów typu Stand wyposażonych w apteczki i kapsuły podświetlane diodami LED, w których zostaną umieszczone defibrylatory AED. Sprzęt będzie przystosowany także do użycia w przypadku małych dzieci.
Zamówione urządzenia zostaną zainstalowane w następujących lokalizacjach:
węzeł komunikacyjny – dolna płyta w miejscu dawnych biletomatów,
targowisko Manhattan – na ścianie budynku hali nr 1, przy wejściu od strony parkingu,
ul. Jedności Narodu – przy małym placu zabaw obok stacji transformatorowej.
Na ogłoszenie o postępowaniu odpowiedziały dwie firmy. Najniższą ofertę złożyła firma ENERGY BUD Mariusz Labudda z Luzina, która wyceniła zadanie na 51 tys. zł brutto. Termin realizacji wynosi 45 dni od podpisania umowy.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.