23.08.2025 07:00 0 MS/KPP w Tucholi

Bezpieczny rowerzysta. Policja kontrolowała cyklistów w powiecie tucholskim

Zdjęcie: KPP w Tucholi

Policjanci z powiatu tucholskiego przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta”, których celem było zwiększenie bezpieczeństwa osób poruszających się na rowerach oraz przypomnienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o konieczności przestrzegania przepisów.

Podczas akcji, która odbyła się 20 sierpnia 2025 r., funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na:

obowiązkowe wyposażenie rowerów,

korzystanie z kasków ochronnych,

stan techniczny jednośladów, w tym sprawne oświetlenie,

stosowanie się do znaków i przepisów ruchu drogowego,

trzeźwość rowerzystów.

Efektem działań było ujawnienie 26 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów oraz 3 nieprawidłowych zachowań innych uczestników ruchu wobec cyklistów.

Policjanci podkreślają, że akcja miała nie tylko charakter kontrolny, ale również edukacyjny. Rowerzyści otrzymywali informacje o zasadach bezpieczeństwa oraz zagrożeniach wynikających z ich łamania.

Mundurowi przypominają, że przestrzeganie zasad ruchu drogowego to wspólna odpowiedzialność, która pozwala ograniczyć liczbę wypadków i cieszyć się bezpieczną jazdą.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...