06.06.2025 15:00 0 WGC / Miasto Tczew
W Tczewie odbędą się wydarzenia w ramach Europejskich Dni Archeologii, których celem jest popularyzacja dziedzictwa archeologicznego. W programie znalazły się m.in. gra miejska, prezentacje znalezisk i warsztaty rodzinne.
Europejskie Dni Archeologii (EDA) to coroczny cykl wydarzeń organizowany w trzeci weekend czerwca. Celem inicjatywy jest dotarcie do osób dotąd niezainteresowanych dziedzictwem archeologicznym oraz ukazanie współczesnej różnorodności archeologii, w tym metod badawczych i korzyści płynących z prowadzonych badań.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest Narodowy Instytut Archeologicznych Badań Ratowniczych (Inrap) we Francji. Patronat nad EDA objął Alain Berset, Sekretarz Generalny Rady Europy.
W Tczewie program EDA odbędzie się w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4, w godzinach 10.00–18.00 w dniach od 13 do 15 czerwca. Zaplanowano:
Grę miejską z nagrodami pod hasłem „Śladami tczewskich artefaktów” – uczestnicy odwiedzą m.in. kryptę rodu Czarlińskich w Farze. Start w punkcie obsługi klienta.
Prezentację artefaktów z tczewskich wykopalisk, przekazanych przez stowarzyszenie Dawny Tczew.
Warsztaty rodzinne – w programie m.in. lepienie z gliny oraz poszukiwanie przedmiotów ukrytych w piasku, w dniu 14 czerwca w godzinach 12.00–14.00.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.