07.05.2025 10:00 0 MS/Starogard Gdański
W środę 8 maja w Starogardzie Gdańskim odbędą się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert zapraszają mieszkańców, delegacje oraz poczty sztandarowe do udziału w obchodach.
Zbiórka uczestników planowana jest na godzinę 15:30 pod pomnikiem Walki i Męczeństwa lat 1939–1945, zlokalizowanym przy ulicy 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.
O godzinie 16:00 rozpocznie się oficjalna część uroczystości – zaplanowano wspólną modlitwę za ofiary wojny oraz złożenie kwiatów przez obecne delegacje.
Władze miasta zachęcają do licznego udziału w wydarzeniu, które będzie okazją do uczczenia pamięci poległych i przypomnienia tragicznych wydarzeń z lat wojny.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.