27.02.2025 08:00 0 WGC / Gmina Tczew

Nabór do programu „Danie Wspólnych Chwil”. Wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

fot. Canva / zdjęcie poglądowe

Program społeczny skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich ma na celu organizację posiłków wspólnotowych dla seniorów zagrożonych samotnością. Zakwalifikowane Koła otrzymają środki na zakup produktów niezbędnych do realizacji spotkań integracyjnych.

Nabór do programu „Danie Wspólnych Chwil” otwarty jest dla wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich, nie tylko tych z terenu Gminy Tczew, które organizują cykliczne posiłki wspólnotowe dla seniorów z lokalnych społeczności. Zakwalifikowane koła otrzymają E-Kod o wartości 8 000 zł przeznaczony na zakupy w określonej sieci sklepów, co umożliwi organizację spotkań dla minimum 10 seniorów. Dodatkowo, uczestnicy programu mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 800 zł na realizację inicjatyw zgodnych z celami programu lub rozwój samego Koła.

Jak informuje Gmina Tczew, warunkiem udziału jest, aby Koło Gospodyń Wiejskich było zarejestrowane w ARiMR lub posiadało status stowarzyszenia rejestrowego/zwykłego oraz zostało założone nie później niż 30 września 2024 roku.

Koła zobowiązane są do organizowania co najmniej sześciu spotkań w okresie od kwietnia do grudnia 2025 roku, z minimalnym odstępem 20 dni między poszczególnymi spotkaniami. Uczestnicy programu muszą bieżąco uzupełniać formalności, w tym potwierdzać otrzymanie E-Kodu, sporządzać sprawozdania ze spotkań oraz dokumentować wydatkowanie dodatkowych środków. Po zakończeniu programu konieczne będzie przesłanie podpisanego oświadczenia o przyjęciu darowizny. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...