Politycy nie zabijajcie polskich mediów

10.07.2024 09:00 0 WGC / KPP Tczew

29-letni obywatel Ukrainy zatrzymany za szereg przestępstw

fot. KPP Tczew / 29-latek stanie teraz przed sądem.

Policjanci z Tczewa zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kilka przestępstw - 29-latek odpowie za kradzież roweru, kradzież z włamaniem oraz kradzież dokumentów. Poszkodowani oszacowali starty na łączną kwotę blisko 6 tysięcy złotych.

Rower, który ukradł 29-letni obywatel Ukrainy jest wart 5 tysięcy złotych.

Śledczy przedstawił mężczyźnie zarzut kradzieży roweru o wartości 5 tysięcy złotych. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – informuje sierż. Katarzyna Ożóg, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

To nie wszystko, bo kolejne przestępstwo, za które odpowie 29-latek, to kradzież z włamaniem. Chodzi o przywłaszczenie telefonu, pokonanie zabezpieczeń i wypłatę środków z konta prawdziwego właściciela telefonu.

Mężczyzna zabrał telefon pozostawiony w sklepie, a następnie pokonał zabezpieczenia i uzyskał kod BLIK, dzięki któremu wypłacił 200 złotych z bankomatu. Straty, jakie poniósł poszkodowany to 900 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia – dodaje sierż. Ożóg.

Ostatni zarzut, jaki usłyszał zatrzymany, to kradzież i ukrycie dokumentów. Mężczyzna ukradł portfel z dokumentami, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...