Politycy nie zabijajcie polskich mediów

08.07.2024 08:00 0 MS/KPP w Starogardzie Gdańskim

Bezpieczne wakacje nad wodą. Policjanci i strażacy kontrolują kąpieliska w Starogardzie Gdańskim

Zdjęcie: KPP w Starogardzie Gdańskim

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje”, policjanci i strażacy prowadzą regularne kontrole kąpielisk w powiecie starogardzkim. Mundurowi monitorują zarówno strzeżone kąpieliska, jak i dzikie plaże, apelując o rozważny wypoczynek nad wodą.

Policjanci i strażacy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów, odwiedzając plaże i kontrolując, czy ich użytkownicy przestrzegają regulaminów i zasad bezpieczeństwa. Sprawdzają zabezpieczenia techniczne, pomosty, sprzęt wodny oraz oznakowanie akwenów. Strażacy na bieżąco aktualizują informacje o dostępności dojazdu do linii brzegowej jezior dla służb ratunkowych.

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, mundurowi skupiają się na edukacji dzieci i młodzieży, uświadamiając zagrożenia związane z korzystaniem z dzikich kąpielisk oraz promując bezpieczne zachowania nad wodą. Funkcjonariusze rozdają ulotki informacyjne dotyczące konkursu plastyczno-filmowego pt. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest zobrazowanie bezpiecznych zachowań nad wodą oraz promocja zdrowego i aktywnego trybu życia.

Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa nad wodą

Zadbajmy o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo swoich bliskich. Kiedy mamy pod opieką dzieci, starajmy się je kontrolować, aby nie stracić ich z oczu;

Zakładajmy dzieciom kamizelki ratunkowe lub inne elementy utrzymujące na wodzie;

Unikajmy dzikich plaż. Stosujmy się do poleceń ratowników oraz regulaminu kąpieliska;

Nie spożywajmy alkoholu nad wodą. Alkohol jest główną przyczyną wypadków i utonięć;

Korzystajmy z pogody w sposób bezpieczny. Nieodpowiedzialne zachowanie może skończyć się kalectwem lub śmiercią;

Nie wchodźmy szybko do wody, gdy jesteśmy mocno rozgrzani. Może to grozić szokiem termicznym lub omdleniem;

W przypadku skurczu nie panikujmy, wezwijmy pomoc. Ratownik szybko udzieli nam interwencji;

Podczas burzy nie szukajmy schronienia pod drzewami.

Bezpieczny wypoczynek nad wodą zależy przede wszystkim od naszych odpowiedzialnych decyzji. Dbajmy o siebie i swoich bliskich, by letni wypoczynek był przyjemny i bezpieczny.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...