Politycy nie zabijajcie polskich mediów

06.07.2024 11:00 0 MS/Starogard Gdański

Utalentowani oraz Five of’em na Scenie Letniej SCK. Lato w Starogardzie pełne emocji

Zdjęcie: SCK

Starogardzkie Centrum Kultury już po raz czwarty organizuje cykl koncertów pod hasłem „Scena Letnia SCK” w Parku Nowe Oblicze. To wyjątkowa okazja, by cieszyć się muzyką i dobrą zabawą w plenerze.

W ramach „Sceny Letniej SCK” prowadzona będzie także kampania informacyjno-profilaktyczna dotycząca uzależnień od urządzeń elektronicznych pod nazwą „KULTURA W REALU”. Celem akcji jest zachęcenie osób, które zbyt często korzystają z urządzeń elektronicznych, do wyjścia z domu i uczestnictwa w realnych wydarzeniach kulturalnych.

Koncert „Five of’em” i finaliści „Utalentowani”

Jednym z wydarzeń tegorocznej edycji będzie koncert zespołu „Five of’em”, który odbędzie się 7 lipca 2024 **roku. Grupa ta składa się z przyjaciół połączonych wspólną pasją do muzyki, którzy grają popularne polskie i zagraniczne covery w autorskich aranżacjach. Wokalistką zespołu jest utalentowana **Kinga Wylęgły, nagradzana zarówno w polskich, jak i międzynarodowych konkursach oraz festiwalach.

W tym samym dniu wystąpią również finaliści VII edycji konkursu „Utalentowani”, organizowanego przez Starogardzkie Centrum Kultury. Emocje po finale, który odbył się 12 kwietnia 2024 roku w sali „Sokół”, jeszcze nie zdążyły opaść. Do konkursu zgłosiło się blisko 80 solistów i grup artystycznych z różnych miast, takich jak Gdańsk, Malbork, Słupsk, Skarszewy, Kaliska, Lubichowo, Stara Kiszewa oraz Starogard Gdański. Jury wyłoniło spośród nich 24 finałowe występy.

[news]65411[news]

Laureaci Konkursu „Utalentowani”

Konkurs „Utalentowani” cieszy się dużą popularnością i prestiżem. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody o łącznej wartości niemal 10 000 złotych.

W kategorii muzyczno-wokalnej triumfowała Oliwia Drossel, drugie miejsce zajęła Emilia Szymanel, a trzecie Wiktoria Paluch.

W kategorii indywidualnych występów taneczno-artystycznych pierwsze miejsce zdobyła Amelia Krzykowska, drugie Hanna Niedbała, a trzecie Julianna Rzóska.

W kategorii grupowych występów taneczno-artystycznych zwyciężyła grupa Perły Ukrainy, a wyróżnienie otrzymała grupa Plastuś Mali Odkrywcy.

„Scena Letnia SCK” to nie tylko muzyka i rozrywka, ale także ważna kampania społeczna, która promuje zdrowy tryb życia i ograniczenie uzależnień od elektroniki. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do udziału w tym wyjątkowym cyklu koncertów oraz do wsparcia akcji „KULTURA W REALU”. To doskonała okazja, by spędzić lato aktywnie, ciesząc się kulturą i przyrodą.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...