Politycy nie zabijajcie polskich mediów

18.06.2024 15:00 0 MS/Starogard Gdański

Kontynuacja muzycznych warsztatów gospel w Starogardzie. Nowe dofinansowanie

Zdjęcie poglądowe, Pixabay

Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie otrzymał dofinansowanie w wysokości 3000 zł na organizację warsztatów muzyki gospel. Dzięki tym środkom, lokalna społeczność będzie miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które zakończy się uroczystym koncertem.

Kontynuacja muzycznej tradycji

Ten projekt to nie tylko jednorazowe wydarzenie, ale kontynuacja cyklicznych warsztatów i koncertów, które Parafialny Zespół Caritas organizuje od 2012 roku. W tym roku warsztaty zgromadzą 25 chórzystów muzyki gospel, którzy będą doskonalić swoje umiejętności wokalne pod okiem wybitnych ekspertów znanych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Warsztaty skupią się na pracy nad prawidłową emisją głosu, co jest kluczowe dla osiągnięcia wysokiego poziomu wykonania muzyki gospel.

Wsparcie i partnerstwo

13 czerwca prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak podpisał umowę na dofinansowanie projektu z księdzem Grzegorzem Weisem, proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego. To wsparcie finansowe umożliwi Parafialnemu Zespołowi Caritas kontynuowanie swojej misji edukacyjnej i kulturalnej, przyczyniając się do rozwoju talentów muzycznych w lokalnej społeczności.

Uroczysty koncert

Kulminacyjnym punktem warsztatów będzie uroczysty koncert, na który zostaną zaproszeni wszyscy mieszkańcy Starogardu. Będzie to okazja, aby na żywo posłuchać efektów ciężkiej pracy chórzystów oraz poczuć ducha muzyki gospel, która jest znana ze swojego energetyzującego i radosnego charakteru.

Znaczenie warsztatów

Warsztaty muzyki gospel to nie tylko nauka śpiewu, ale również sposób na integrację społeczności i promowanie pozytywnych wartości. Muzyka gospel, ze swoją bogatą historią i emocjonalnym przekazem, ma niezwykłą moc jednoczenia ludzi i inspirowania ich do działania na rzecz wspólnego dobra.

Dofinansowanie przyznane Parafialnemu Zespołowi Caritas to krok w stronę wzbogacenia kulturalnego życia Starogardu. Warsztaty muzyki gospel i towarzyszący im koncert stanowią doskonałą okazję do promocji lokalnych talentów oraz wzmocnienia więzi społecznych. Mieszkańcy miasta z niecierpliwością czekają na to wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością dostarczy im niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...