Politycy nie zabijajcie polskich mediów

13.06.2024 13:00 0 WGC / Powiat Tczewski

Absolwent roku w powiecie tczewskim. Kto otrzymał nagrodę?

fot. Powiat Tczewski / Facebook. Gala wręczenia nagród "Absolwent Roku"

Nagrody starosty tczewskiego „Absolwent Roku” wręczono już po raz czwarty. To wyjątkowe wyróżnienie otrzymali uczniowie szkół ponadpodstawowych, dla których powiat tczewski jest organem prowadzącym.

Gala wręczenia nagród odbyła się w środę, 12 czerwca 2024 r. w restauracji Piaskowa w Tczewie. Nagrodzono 11 uczniów, którzy w czasie swojej nauki wykazali się wzorową postawą, w pełni angażowali się w życie szkoły, brali udział w konkursach przedmiotowych i zawodowych, jak również propagowali wśród rówieśników idee wolontariatu. Wszyscy otrzymali z rąk starosty listy gratulacyjne oraz nagrody w postaci kart podarunkowych, do wybranych przez siebie sklepów.

Dzisiejsze spotkanie jest przede wszystkim wyrazem podziękowania za Wasz trud, wysiłek oraz zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności. W imieniu Starosty oraz swoim własnym dziękuję Wam za godnie reprezentowanie Powiatu Tczewskiego podczas konkursów, olimpiad i zawodów oraz życzę kolejnych sukcesów w przyszłości. Dziękuję również nauczycielom i rodzicom za trud mądrego wychowania oraz pomoc w rozwijaniu zdolności swoich wychowanków – powiedział starosta tczewski, Mirosław Augustyn.

Podczas gali, wystąpiła Alicja Falińska - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana II Sobieskiego w Tczewie.

Nagrody „Absolwent Roku 2024”. Do kogo trafiły?

Uczniowie liceów

  • Kamil Winiarski – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Tczewie

  • Julia Kurkiewicz – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana II Sobieskiego w Tczewie

  • Miłosz Lubocki – uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Janusza St. Pasierba w Pelplinie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie

  • Michał Wałdowski – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie

Uczniowie Techników

  • Natalia Lubiszewska – uczennica Technikum w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie

  • Jakub Gruza – uczeń Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie

  • Paweł Lum – uczeń Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza Stanisława Pasierba w Tczewie

  • Barbara Kurkowska - uczennica Technikum w Zespole Szkół Technicznych im. kmdra Antoniego Garnuszewskiego w Tczewie

Uczniowie Szkół Branżowych I Stopnia

  • Izabela Hibner – uczennica Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie

  • Marcel Stobba – uczeń Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie

  • Paula Jachimowcz – uczennica Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Branżowych w Tczewie

Władze powiatu o osiągnięciach absolwentów

Kamil Winiarski – absolwent oddziału o profilu humanistycznym I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie. Od początku swojej drogi edukacyjnej w liceum angażował się w życie szkoły. Jego działania służyły integracji uczniowskiej społeczności. Kamil pełnił funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego i podczas swojej kadencji angażował się w imprezy szkolne o różnym charakterze. Były to: Dni Otwarte Szkoły, Leżing z Marią, Dzień Języków Obcych, Wigilia dla osób starszych i potrzebujących, otrzęsiny klas pierwszych.

Kamil jest świetnym mówcą i nieprzeciętnym konferansjerem. Wielokrotnie prowadził szkolne i pozaszkolne uroczystości, zawsze świetnie przygotowany, nienagannie ubrany.

Kamil rozwijał również swoje zainteresowania dziennikarskie, pisząc cykliczne felietony do szkolnej gazetki. Interesuje się problemami społecznymi i życiem kulturalnym Tczewa, obecnie pełni funkcję radnego w Młodzieżowej Radzie Miasta Tczewa.

Uczestniczył również w przedsięwzięciach o charakterze edukacyjnym - brał udział konkursach historycznych i obywatelskich – Historicus, Politicus, konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym – na szczeblach szkolnym i powiatowym. Jest laureatem Młodzieżowego Konkursu Obywatelskiego 2023, w którym nagrodą był wyjazd do Sejmu RP.

Kamil jest osobą o wysokiej kulturze osobistej, zawsze życzliwie usposobiony wobec koleżanek i kolegów w szkolnej społeczności, otwarty na współpracę oraz szanujący godność drugiego człowieka.

Kurkiewicz Julia – absolwenta oddziału o profilu ogólnym II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Tczewie. W ciągu wszystkich lat nauki Julia osiągała dobre i bardzo dobre wyniki w nauce. W wyniku klasyfikacji końcowej – uzyskana przez nią średnia ocen 4.94 jest trzecią średnią wśród tegorocznych absolwentów. W poprzednich latach nauki uczennica otrzymywała również świadectwa z wyróżnieniem.

Uczennica w 4-letnim okresie nauki w naszej szkole pracowała systematycznie, z dużym zaangażowaniem. Wykazywała się inwencją twórczą i twórczym podejście do realizowanych zagadnień. Wszystkie zadania wykonywała terminowo i sumiennie. Na szczególną uwagę zasługuje też jej praca w wolontariacie. Uczennica przez całą edukację w II LO brała udział w wielu akcjach, min. zbiórkach żywności w ramach Ogólnopolskich akcji Caritas ”Tak pomagam” na terenie sklepów Biedronka i Carrefour. W rekolekcjach dla osób niepełnosprawnych i wolontariuszy w Pelplinie przez Fundację Albin. Coroczne kolędowanie z pacjentami w tczewskim hospicjum, przygotowywanie Światowego Dnia Chorego w hospicjum, zbiórki nakrętek dla uczniów niepełnosprawnych, pomoc w schronisku (odnawianie bud dla czworonogów).

Wyróżnieniem dla niej było uzyskanie I miejsca w Powiatowej 14 Gali Wolontariatu w kategorii Grupa Wolontariacka roku 2023.

Jej praca na rzecz drugiego człowieka, często słabszego i potrzebującego pomocy, świadczy o tym, ze Julia jest człowiekiem wrażliwym i empatycznym, bo tylko taka osoba jest gotowa bezinteresownie pomagać innym. Miała w ten sposób realny wpływ na rzeczywistość i była tego świadoma. W swoich działaniach wykazywała się zawsze sumiennością, uczciwością, szczerością, prawdomównością i dyskrecją.

Uczennica chętnie angażowała się też w życie klasy i szkoły. Brała udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach organizowanych przez szkołę, szczególnie w apelach (Apel wigilijny, z okazji zakończenia roku szkolnego klas IV 2022/23, Studniówka 2024), zawodach sportowych (tenis stołowy, koszykówka, piłka ręczna, unihokej badminton,). Pracowała w samorządzie szkolnym i klasowym. Brała udział w promocji II LO w szkołach podstawowych.

Julia z dumą reprezentowała społeczność szkolną w poczcie sztandarowym i reprezentowała ją na wielu uroczystościach miejskich i powiatowych.

Natalia Lubiszewska – absolwentka Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie w zawodzie Technik logistyk. Uczennica w trakcie trwania nauki osiągała dobre i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorową ocenę z zachowania. Stosunek Natalii do obowiązków szkolnych był zawsze godny naśladowania, przede wszystkim na pochwałę zasługuje wysoka frekwencja, systematyczność w nauce oraz ogromne zaangażowanie w życie klasy i szkoły. Uczennica charakteryzowała się wysoką kulturą osobistą w kontaktach z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły.

Wielokrotnie reprezentowała klasę i szkołę w konkursach przedmiotowych, dzięki którym rozwijała swoje zainteresowania oraz umiejętności zawodowe.

Na wyróżnienie zasługuje zajęcie 1 miejsca w VIII edycji konkursu „Mój biznesplan” oraz udział w okręgowym etapie Olimpiady Logistycznej.

Natalia Lubiszewska bardzo aktywnie uczestniczyła w życiu szkoły, w sposób szczególny angażowała się w działalność społeczną.

Jako członek Samorządu Uczniowskiego propagowała liczne działania i akcje samorządu, jak np. muzyczne piątki, konkursy i zabawy andrzejkowe czy walentynkowe, organizację szkolnych apeli i uroczystości. Motywowała innych do aktywności. Angażowała się również w liczne konkursy biblioteczne, czym wyróżniała się na tle klasy i szkoły. Jest zapaloną miłośniczką współczesnej literatury młodzieżowej.

Natalia przez 5 lat pełniła funkcję klasowego skarbnika, a wielokrotnie spełniała się także w roli organizatora klasowych wyjść oraz innych działań, cechowała ją sumienność i rzetelność w wypełnianiu obowiązków. Natalia dbała o dobrą atmosferę w zespole klasowym. Chętnie pomagała innym, była lubiana przez rówieśników. Zawsze dbała o dobre relacje z koleżankami i kolegami, służyła im pomocą oraz dobrym słowem.

Barbara Kurkowska – absolwentka Zespołu Szkół Technicznych im. kmdra Antoniego Garnuszewskiego w Tczewie w zawodzie Technik informatyk. Barbara przez pięć lat angażowała się w życie szkoły działając czynnie w Samorządzie Uczniowskim. Z zaangażowaniem wspierała integrację społeczności szkolnej.

Basia pełniła w klasie czwartej funkcję przewodniczącej Samorządu Szkolnego. Z entuzjazmem podejmowała różne inicjatywy służące młodzieży. Przez cztery lata współorganizowała kiermasz podręczników szkolnych. Corocznie brała udział w Dniach Otwartych Szkoły.

Uczennica jest osobą o ogromnej wrażliwości dla drugiego człowieka.

Oprócz pracy na rzecz szkoły, Barbara angażowała się w działania wolontariatu, odwiedzając chorych w hospicjum i spędzając z nimi czas.

Jest osobą o wysokiej kulturze osobistej, koleżeńską, zawsze życzliwa wobec koleżanek i kolegów.

Paweł Lum – absolwent Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza Stanisława Pasierba w Tczewie w zawodzie Technik ekonomista. Uczeń przyjęty do szkoły z wzorowym świadectwem ukończenia szkoły podstawowej, ani na chwilę nie obniżył poprzeczki i corocznie otrzymywał świadectwo z wyróżnieniem.

Z roku na rok, zgłębiając wiedzę zawodową, podnosił swoje kwalifikacje i uzyskał tytuł technika ekonomisty.

Chwały szkole pan Paweł przysparzał reprezentując placówkę w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich, w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości i w dwóch edycjach Olimpiady Statystycznej, uzyskując w ten sposób tytuł Finalisty VII edycji Olimpiady Statystycznej i zwolnienie z części pisemnej drugiej kwalifikacji egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, a także indeks Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

O dobre imię placówki dbał nasz Absolwent również wtedy, kiedy przez kilka lat, – jako członek pocztu sztandarowego – reprezentował ją na uroczystościach miejskich i powiatowych.

Zawsze życzliwy, stojący na straży zasad i wartości, nigdy nie uchybił pan Paweł niczyjej godności, stąd cieszy się sympatią zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Pasjonat literatury i sztuki, który na lekcjach z pasją dyskutował i bronił swoich poglądów, dla innych uczniów stał się w wielu kwestiach autorytetem, co pozwoliło mu w ostatnim roku nauki prowadzić niekiedy lekcje o literaturze dla swoich rówieśników.

Oprócz pamięci o osiągnięciach intelektualnych pana Pawła, jego sukcesach edukacyjnych i zaletach jego charakteru, w tczewskim Ekonomiku przetrwa też pamięć o jego wypiekach, którymi raczył nas przy różnych okazjach.

Paula Jachimowicz – absolwentka Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Branżowych im. księcia Sambora 2 w Tczewie w zawodzie kucharz.

Wolontariusz z wielkim sercem i ogromną chęcią pomagania innym. Nie było akcji charytatywnej, w której nie brałaby udziału. Spieszyła z pomocą dla dzieci z ukraińskich domów dziecka i rodzin zastępczych włączając się w przygotowanie dla nich schronienia. Co roku angażowała się w organizację zabaw mikołajkowych dla dzieci z tczewskich świetlic socjoterapeutycznych.

Los osób potrzebujących pomocy i wsparcia nie był dla Pauli obojętny – uczestniczyła w zbiórkach żywności organizowanych przez Bank Żywności będąc ich szkolnym koordynatorem. Wspierała akcje charytatywne na rzecz tczewskiego hospicjum, aktywnie uczestniczyła w zbiórkach w ramach WOŚP.

Zawsze chętna do pracy na rzecz szkoły, kreatywna i odpowiedzialna, była przykładem dla swoich koleżanek i kolegów. Aktywnie angażowała się w akcje profilaktyczne i prozdrowotne organizowane w szkole, m.in. Dzień Życzliwości i Pozdrowień, Europejski Dzień Śniadania.

Reprezentowała szkołę w VI Powiatowym Festiwalu Zdrowia pod hasłem „Żyj zdrowo i bez nałogów”, w którym zajęła IV miejsce. Jest laureatką (III miejsce) konkursu „Mój talent w planowaniu kariery zawodowej” organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie.

Miłosz Lubocki – absolwent oddziału o profilu wojskowym Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie. Uczeń od wielu lat angażuje się w działania Ochotniczej Straży Pożarnej, odbył kurs ratownika straży, szkolenie z zakresu współdziałania z lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, szkolenie sieci radiowej ochrony przeciwpożarowej oraz zdał egzamin na Strażaka Ochotnika. Jest opiekunem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Ukończył Oddział Przygotowania Wojskowego z ocena bardzo dobrą uzyskując certyfikat. Miłosz jest osoba odpowiedzialną, na która zawsze można liczyć.

Izabela Hibner – absolwentka Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie w zawodzie sprzedawca. Izabela była uczennicą osiągającą bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Absolwentka cechuje się wysoka kultura osobistą, jest zdyscyplinowana, odpowiedzialna, sumiennie wywiązywała się z powierzonych zadań i obowiązków szkolnych, promującą nienaganną postawę w życiu codziennym, wrażliwa, wykazującą się empatią, poświęceniem i szacunkiem do drugiego człowieka. Aktywnie brała udział w szkolnych wydarzeniach, konkursach, a także akcjach szkolnego wolontariatu.

Michał Wałdowski – absolwent oddziału o profilu ogólnym Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie. Michał od pierwszych dni w szkole wykazywał niespotykaną wśród obecnej młodzieży kulturę osobistą połączoną z ogromnym zainteresowaniem sprawami szkoły i środowiska lokalnego.

Aktywnie brał udział w działaniach Szkolnego Klubu Wolontariusza, między innymi wystąpił, jako wokalista na koncercie zorganizowanym w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie. Jego wykonanie piosenki „Córko rybaka” zapadło wszystkim na długo w pamięć.

Brał również udział w jarmarkach: Bożonarodzeniowym, Wielkanocnym w Gniewie oraz Cysterskim w Pelplinie.

Ponadto Michał aktywnie uczestniczył w życiu szkoły, angażując się między innymi w prowadzeniu licznych akademii szkolnych, występach artystycznych, gdzie prezentował swój wyjątkowy talent wokalny i recytatorski.

Również godnie reprezentował szkołę, jako chorąży Pocztu Sztandarowego oraz był ogromnym wsparciem podczas dni otwartych szkoły – prowadził zajęcia z języka polskiego dla klas 8.

Ponadto brał udział w licznych konkursach między innymi w Wojewódzkim Metropolitalnym Konkursie Biblijnym im. Sł. Bożego Kard. Augusta Hłonda, konkursie wiedzy o ZUS-ie i o prawach konsumenta oraz konkursie historycznym wiedzy o Gniewie.

Michał sumiennie realizował wszelkie powierzone mu zadania, zawsze punktualny i zdyscyplinowany jest przykładem wzorowego traktowania obowiązków szkolnych.

Należy również dodać, iż Michał przez 3 lata był stypendystą Nagrody Prezesa Rady Ministrów za najlepsze osiągnięcia edukacyjne w szkole. Można go zdecydowanie określić, jako ucznia wyjątkowego, którego tak uczniowie, jak i grono pedagogiczne darzyło wielkim zaufaniem, sympatią i szacunkiem. Michał to tytan pracy i wzór do naśladowania tak w sferze naukowej, jak i w społecznej.

„Dziękuję losowi, że mogłam spotkać go na swojej drodze” – tak mówi o nim wychowawca.

Jakub Gruza – absolwent Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie w zawodzie Technik automatyk. Jakub od początku nauki w naszej szkole wykazywał się ogromnym zaangażowaniem w sprawy klasy, jako jej rokroczny gospodarz oraz środowiska lokalnego. Odznacza się wzorową postawą uczniowską i koleżeńską pomagając w nauce przedmiotów zawodowych kolegom z klasy.

Jest osobą chętnie podejmującą działania na rzecz bezpieczeństwa innych biorąc udział w szkoleniach Wojsk Obrony Terytorialnej, które polegały na nauce konstrukcji broni, strzelania taktycznego, udzielania pierwszej pomocy i ewakuacji rannych w 71 batalionie lekkiej piechoty w Malborku oraz szkolenia taktycznego (Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe) na Podlasiu polegających na szybkim reagowaniu obrony państwa i jej granic.

Jakub uczestniczył w życiu szkoły przygotowując i biorąc udział w uroczystościach szkolnych takich jak np. rozpoczęcie, zakończenie roku szkolnego, Narodowym Święcie Niepodległości oraz Dniu Edukacji Narodowej. Posiadane przez niego umiejętności pracy w grupie komunikacji interpersonalnej i zarządzanie zespołem wykorzystywał podczas działań Samorządu Uczniowskiego, którego był przewodniczącym.

Był pomysłodawcą i współrealizatorem szkolnych eventów np. Dzień Wiosny, Walentynki, Dzień Czekolady, Halloween, Dzień Kobiet. Uczestniczył w zbiórkach WOŚP. Godnie reprezentował szkołę podczas uroczystości szkolnych i pozaszkolnych, jako chorąży w Poczcie Sztandarowym.

Marcel Stobba – absolwent Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie w zawodzie monter sieci instalacji sanitarnych.

Marcel odznacza się wysoką kulturą osobistą, jest osobą ambitną, sumienną i niezwykle rzetelną - zarówno nauczyciele, jak i uczniowie bardzo go lubią i cenią.

Od początku angażował się w życie klasy, wzorowo pełniąc rolę jej gospodarza. Brał aktywny udział w organizacji zaplecza technicznego i pracach porządkowych w czasie rozmaitych imprez szkolnych - pikników, akademii i innych spotkań okolicznościowych.

Po lekcjach udzielał się w kościele, pełniąc funkcję ministranta i ceremoniarza.

Marcel na pierwszym miejscu zawsze stawia drugiego człowieka i naturę, dlatego chętnie włączał się w akcje charytatywne, np. kiermasz ciast na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji, zbiórki żywności i artykułów pierwszej potrzeby dla domu dziecka dla dzieci z Ukrainy, czy zbiórki karmy dla psów do kwidzyńskiego schroniska. Jego inicjatywą jest sprzątanie parku w Gniewie, bo jak mówi: „Lubię, gdy wokół mnie jest czysto”.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...