09.06.2024 10:00 0 WGC

Projekt "Młodzi do tańca". Będą promować folklor kociewski

fot. Zespół Pieśni i Tańca "Psiotrowe Dziywuchy" / Facebook

Projekt ma na celu promowanie folkloru kociewskiego poprzez taniec i śpiew, a także zachęcenie młodych kobiet do aktywnego uczestnictwa w lokalnej kulturze.

Biblioteka – Ośrodek Kultury w Morzeszczynie wraz z Zespołem Pieśni i Tańca "Psiotrowe dziywuchy" ogłaszają rozpoczęcie realizacji projektu "Młodzi do tańca". Projekt jest dofinansowany z Programu "EtnoPolska 2024".

Warsztaty tańca i śpiewu kociewskiego

Pierwszym wydarzeniem w ramach projektu będą warsztaty tańca i śpiewu kociewskiego, które poprowadzi znana promotorka kultury kociewskiej, Mira Moller. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 18 czerwca 2024 roku (we wtorek) o godzinie 17:00 w świetlicy w Dzierżążnie. Warsztaty te będą doskonałą okazją do poznania tradycyjnych tańców i pieśni regionu.

Wizyta w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze

Kolejnym ważnym punktem programu jest czterodniowa, bezpłatna wizyta w siedzibie Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze w Otrębusach oraz w Centrum Folkloru Polskiego "Karolin". Wizyta odbędzie się w dniach 1-4 sierpnia 2024 roku i będzie połączona z intensywnymi warsztatami tanecznymi i śpiewaczymi.

Cel projektu

Realizując ten projekt, organizatorzy chcą przede wszystkim zachęcić młode kobiety w wieku od 16 do 35 lat do dołączenia do zespołu tanecznego. Wspólne działania mają na celu promocję folkloru kociewskiego oraz integrację lokalnej społeczności poprzez wspólne tańce i śpiewy.

Jak dołączyć?

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą kontaktować się z biurem Biblioteki – Ośrodka Kultury w Morzeszczynie:

Telefon: 780 646 583 lub 58 536 27 19 wew. 17 E-mail: [email protected]

Za koordynację projektu odpowiada Monika Piekarska, specjalista ds. animacji kulturalnej.

Projekt "Młodzi do tańca" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...