22.05.2024 15:30 6 TS/KMP Gdynia

50-latek zatrzymany po derbach Trójmiasta. Oślepiał policjantów wiązką lasera

źródło: KMP Gdynia

Zarzut niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lotniczym usłyszał 50-letni mieszkaniec Gdyni. Zdaniem śledczych mężczyzna oślepiał wiązką lasera załogę policyjnego śmigłowca. Mundurowi wykonywali przelot nad Gdynią po derbach Trójmiasta.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni przekazała, że w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 19 na 20 maja 2024 roku, po derbach Trójmiasta policjanci otrzymali zgłoszenie, że ktoś oślepia wiązką lasera załogę policyjnego śmigłowca, wykonującego nad Gdynią przelot w ramach operacji policyjnej.

Piloci wskazali lokalizację, z której wypuszczana była wiązka lasera, w związku z czym kryminalni z Gdyni natychmiast pojechali na Aleję Zwycięstwa, skąd oślepiana była załoga śmigłowca. Okazało się, że sprawcą zdarzenia był 50-letni mieszkaniec Gdyni, od którego było wyraźnie czuć alkohol. Policjanci zbadali trzeźwość mężczyzny, miał promil alkoholu w organizmie - informuje podkom. Jolanta Grunert, z gdyńskiej policji.

Kryminalni zabezpieczyli do sprawy latarkę i łuk bloczkowy wraz z laserem. Funkcjonariusze zatrzymali 50-latka i po wykonanych czynnościach przewieźli go do policyjnej celi. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Za spowodowanie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lotniczym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Przypomnijmy, że w meczu 33. kolejki Fortuna I ligi Lechia Gdańsk przed własną publicznością pokonała Arkę Gdynia 2:1.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...