29.04.2024 14:00 0 MS/SKS Fulimpex Starogard Gdański

Kociewskie Diabły w półfinałach! Wygrana po ciężkim boju

Pixabay

Kociewskie Diabły w półfinałach Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn! Trzy wygrane mecze przeciwko drużynie WKS Śląsk II Wrocław zapewniło zespołowi ze Starogardu awans do 1/2 finału.

Pierwszy dwumecz, rozgrywany 19 oraz 20 kwietnia zakończył się jedną porażką starogardzian i jednym ich zwycięstwem.

27 kwietnia między zespołami ze Starogardu i Wrocławia odbył się trzeci mecz ćwierćfinałowy. Kociewskie Diabły wygrały 97:79 i tym samym objęły prowadzenie w serii 2:1.

Pierwszą kwartę Kociewiacy wygrali 25:21, drugą 23:19.

Druga połowa również została rozegrana pod kontrolą Dumy Kociewia.

Trzecią ćwiartkę wygrali 27:23.

Chociaż czwartą kwartę wrocławianie wygrali 22:16, to i tak oznaczało to niezagrożone i pewne zwycięstwo. Wynik całego meczu to 97:79.

Wygrana w czwartym meczu zdecydowała o awansie do półfinałów!

W czwartym meczu przewaga Kociewskich Diabłów była bardzo widoczna.

Pierwszą kwartę starogardzianie wygrali 29:17. Już od pierwszej ćwiartki do końca spotkania prowadzenie nie uległo zmianie.

Wynik na przerwę to 48:33.

Po trzeciej ćwiartce wynik 72:50 już jasno wskazywał na zwycięzcę tego spotkania.

Mecz zamknął się wynikiem 93:63 dla Kociewskich Diabłów.

4 maja Kociewskie Diabły zmierzą się z drużyną Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.