22.04.2024 14:00 1 MS/SKS Fulimpex Starogard Gdański

Dramatyczne zwroty akcji. Kociewskie Diabły w ćwierćfinałach

Pixabay

Ruszyły mecze ćwierćfinałowe Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn! Spotkania na otwarcie tej fazy wywołały ogromne sportowe emocje. Mecze drużyny z Kociewia również zapewniło niezwykłe przeżycia i to prawdziwy rollercoaster.

Przegrana z WKS Śląsk II Wrocław, następnie spektakularne zwycięstwo. Kociewskie Diabły w burzliwym rozpoczęciu fazy play-off.

W piątek 19 kwietnia Kociewskie Diabły, po serii siedmiu zwycięstw, doznały pierwszej porażki. Brak Stewarta był widoczny, a zbyt duża straty w pierwszych trzech kwartach sprawiły, że zespół ze Starogardu przegrał z WKS Śląsk II Wrocław 103:107.

Przebieg meczu z WKS Śląsk II Wrocław

Pierwsza kwarta zakończyła się mocno niepomyślnie dla Kociewiaków - przegrali 16:30, co zaskoczyło fanów po serii udanych spotkań. W drugiej kwarcie było nieco lepiej, ale Wrocławianie zdołali utrzymać przewagę. Trzecia kwarta przyniosła poprawę. Dopiero czwarta kwarta była zwycięstwem starogardzian, kiedy to wygrali 32:19.

Dogrywka i kluczowe momenty

Dogrywka była pełna napięcia i zwrotów akcji. Mimo że początkowo prowadzenie miała drużyna gospodarzy, to Kociewskie Diabły szybko odzyskały przewagę, ale niestety nie utrzymały jej do końca. Ostatecznie zespół ze Starogardu przegrała 103:107.

Odrodzenie w sobotę

W drugim spotkaniu, po dramatycznych wydarzeniach, Kociewskie Diabły odniosły spektakularne zwycięstwo nad WKS Śląsk II Wrocław. Po wielu emocjach i nerwowych chwilach, Duma Kociewia wygrała 103:102.

Sensacyjne zakończenie

Mecz zakończył się po intensywnej walce, gdzie ostatnie akcje przyniosły decydujący punkt. WKS Śląsk II Wrocław był blisko wygranej, ale Kociewskie Diabły udowodniły swoją siłę i determinację, wygrywając drugi mecz.

Perspektywy Play-off

W fazie play-off Kociewskie Diabły grają do trzech zwycięstw, pozostając w walce o kolejne zwycięstwa i osiągnięcie celu.

Następny dwumecz z drużyną WKS Śląsk II Wrocław już 27 oraz 28 kwietnia.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.