08.04.2024 16:00 0 MS/SKS Fulimpex Starogard Gdański

Dominacja Kociewskich Diabłów. Pewne zwycięstwo nad Krakowem

Zdjęcie poglądowe

Kociewskie Diabły odniosły kolejne zwycięstwo nad żegnającym się z I ligą zespołem AZS AGH Kraków. Zwycięstwo to stawia Kociewskie Diabły w strategicznej pozycji przed ćwierćfinałem ligi koszykarskiej.

W pierwszej kwarcie świetnie zaprezentował się Parzeński, trafiając trzy razy za dwa punkty. W międzyczasie Stewart rzucił zza łuku, dając Kociewskim Diabłom przewagę 11:1. Starogardzianie utrzymywali przewagę, a na koniec pierwszej kwarty prowadzili 30:12.

Druga kwarta zakończyła się wynikiem 29:24 dla Kociewskich Diabłów. Pomimo momentów wymiany trafień, Dumie Kociewia udało się utrzymać prowadzenie, szczególnie dzięki punktom Lis i Stewarta. Na koniec pierwszej połowy wynik był 59:36 dla Kociewskich Diabłów.

Trzecią kwartę Kociewskie Diabły przegrały minimalnie 16:17, ale utrzymały kontrolę nad meczem. Ta ćwiartka zakończyła się wynikiem 75:53.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 99:78 Kociewskich Diabłów, zapewniając im szóste miejsce w lidze. Pożegnanie rywali z I ligi oznacza kolejny etap dla Kociewskich Diabłów, którzy czekają na ćwierćfinał.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.