17.03.2024 16:52 0 MS/SKS Fulimpex Starogard Gdański

Koszykarskie emocje! Kociewskie Diabły zwyciężają

Pixabay

W niesamowitym pojedynku z faworyzowaną Eneą Astorią Bydgoszcz triumfują Kociewskie Diabły. Mecz obfitujący w emocje ukazał nową, nieustępliwą grę gospodarzy, która przyniosła im kolejne zwycięstwo nad silnym rywalem.

16 marca o godzinie 18:00 na Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim odbył się mecz koszykówki pomiędzy drużynami SKS Fulimpex Starogard Gdański a Enea Astoria Bydgoszcz. Spotkanie odbyło się w ramach Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn.

Początkowe minuty spotkania były bardzo wyrównane, zaczynając się od serii punktów zdobytych przez gości. Jednak dzięki skutecznej grze Stewarta, Parzeńskiego i Czerlonki, Kociewskie Diabły szybko objęły prowadzenie. Pomimo zaciętej walki, oba zespoły miały problemy z trafieniem do kosza, a pierwsza kwarta zakończyła się minimalną przewagą SKS-u.

Druga kwarta okazała się prawdziwym koncertem gospodarzy, którzy wygrali ją aż 22:10, co zaważyło na całym meczu. Po dynamicznym otwarciu dzięki osobistym punktom Lisa i trafieniom Stewarta oraz Parzeńskiego, Kociewskie Diabły wyszły na znaczną przewagę. Mimo prób zmniejszenia strat przez gości, na przerwę Duma Kociewie schodziła z przewagą 12 punktów.

Trzecia kwarta, choć bardziej wyrównana, nadal była kontrolowana przez gospodarzy. Przewaga oscylująca wokół dwunastu punktów, choć miejscami była zagrożona, została utrzymana dzięki skutecznej grze zespołowej. Ostatnia odsłona to zacięta walka, w której Kociewskie Diabły utrzymywały prowadzenie, zabezpieczając sobie ostateczne zwycięstwo.

Pomimo starć w czwartej kwarcie, gdzie goście zdołali nieco zbliżyć się wynikiem, Kociewskie Diabły nie dały sobie odebrać triumfu. Dzięki skutecznej grze w obronie oraz trafnym akcjom ofensywnym, zwyciężyli z zasłużonym wynikiem 82:70. Emocje sięgały zenitu, ale Dumie Kociewia udało się zdobyć trzecie z rzędu zwycięstwo.

Obecnie SKS Fulimpex Starogard Gdański zajmuje 6 pozycję w tabeli. Następny mecz już w 24 marca, w niedzielę, przeciwko drużynie WKS Śląsk II Wrocław.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 882 657 684.