23.02.2024 15:52 0 MW/UM w Tczewie

Wodny Plac Zabaw w niecce czyżykowskiej?

Fot. Pixabay.pl/canva

Trwają prace nad dokumentacją projektową Wodnego Placu Zabaw na niecce czyżykowskiej - poinformował na portalu miejskim Urząd Miasta Tczewa. Miasto otrzymało już dofinansowanie na wykoannie zadania w kwocie 2,5 mln zł. Termin zakończenia inwestycji przewidywany jest na pierwszą połowę 2025 roku.

W niecce czyżykowskiej ma powstać Wodny Plac Zabaw. Koszt inwestycji szacowany jest na 2,6 mln zł, z czego juz w 2023 roku Tczew otrzymał dofinansowanie 2,5 mln zł w ramach rządowego programu dla terenów popegeerowskich.

Gdy zakończą się prace projektowe, w połowie roku planujemy ogłoszenie przetargu na wykonanie zadania. Zakończenie budowy powinno nastąpić do połowy 2025 r.- informuje Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy UM w Tczewie.

Fot. UM Tczew

Zakres przedsięwzięcia będzie obejmował między innymi:

  • budowę wodnego placu zabaw z minimum kilkunastoma urządzeniami,

  • budowę zaplecza technicznego dla zamontowanych urządzeń,

  • budowę zaplecza szatniowego,

  • adaptację istniejącego obiektu na zaplecze sanitarne,

  • wykonanie niezbędnych przyłączy m.in. wodociągowych, kanalizacyjnych, kanalizacji deszczowej, elektroenergetycznych.

W ramach zadania planuje się również wykonanie zagospodarowania terenu poprzez m.in. ogrodzenie, wykonanie chodników, dokonanie nowych nasadzeń zieleni, montaż małej architektury, wykonanie monitoringu oraz zakup wyposażenia.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 882 657 684.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.