31.01.2024 10:41 0 MS/KPP w Starogardzie Gdańskim

Kradł cement w gminie Lubichowo. Worki wywoził osobówką

Zdjęcia: KPP Starogard Gdański

Kradzież cementu to murowane więzienie. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Lubichowo. Mężczyzna wykradał cement, wywożąc go swoim autem osobowym. Teraz odpowie za zawłaszczenie mienia.

Do zdarzenia doszło w okresie pomiędzy 24 i 25 stycznia 2024 r. na terenie jednej z miejscowości w gminie Lubichowo.

Kradzież

Na miejscu kradzieży zostały zabezpieczone ślady. Sprawą zajęli się również kryminalni ze starogardzkiej komendy. Przeprowadzone w tej sprawie ustalenia, w tym szeroko zakrojona praca operacyjna zakończyły się sukcesem.

Sprawcą okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Lubichowo. Mężczyzna swoim osobowym autem 10-krotnie podjeżdżał na miejsce kradzieży, wywożąc pod osłoną nocy średnio około 45 worków. Daje to w sumie ponad tonę cementu. Po załadowaniu samochodu przewoził skradzione mienie na swoją posesję i po rozładunku ponownie wracał na miejsce przestępstwa.

Kara

Mężczyzna został doprowadzony do starogardzkiej komendy, gdzie śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące kradzieży 446 worków cementu o łącznej wartości ponad 8 tys. zł.

Odzyskany przez policjantów cement wrócił już do swojego prawowitego właściciela. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 882 657 684.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.