14.12.2023 10:28 0 MS/KPP w Tczewie

Mieszkanka powiatu tczewskiego robiła zakupy online. Płaciła nie swoją kartą

pixabay

28-latka przez niemal 2 miesiące zamawiała jedzenie online, płacąc z nie swojej karty. Wykorzystywała konto bankowe członka swojej rodziny. Zaczęła od małych kwot, ale z czasem te sumy rosły.

Płaciła nie swoją kartą

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali kobietę, która robiąc zakupy przez Internet używała danych nie ze swojego konta. Zamawiała jedzenie, ale robiła również zakupy modowe. 28-latka okradała członka swojej rodziny.

Apetyt rośnie w miarę jedzenie, zuchwałość w miarę kradzieży.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie pracowali nad sprawą nieautoryzowanych transakcji z konta. Właścicielka karty powiadomiła policjantów pod koniec listopada. Kobieta odkryła aż 30 nieautoryzowanych operacji na swoim rachunku. Pierwsze zostały wykonane były w pierwszych dniach października.

Na początku z konta znikały kwoty na tyle małe, że właścicielka nie dostrzegała strat. Wraz z kolejnymi zamówieniami sumy te rosły. W końcu 28-latka zaczęła robić zakupy nie tylko żywieniowe, ale również modowe.

Tłumaczenia i zarzuty

Podejrzana twierdziła początkowo, że padła ofiarą żartu, a ktoś zamawiał jedzenie do jej mieszkania. Szybko okazało się to nieprawdą. Właścicielka okradanego konta wyliczyła straty na prawie 2000 złotych.

Sprawczyni przedstawiono 31 zarzutów w sprawie oszustw internetowych. W więzieniu może spędzić do 5 lat.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.