28.11.2023 15:23 0 MS/KPP w Starogardzie Gdańskim

Policja w Starogardzie Gdańskim otrzymała nowy radiowóz. Nowa skoda już patroluje ulice

Zdjęcia KPP w Starogardzie

Samochód marki skoda scala zasilił starogardzką policję. Nowy radiowóz został zakupiony w ramach przetargu zorganizowanego przez Komendę Główną Policji.

Nowe auto już patroluje drogi powiatu. To pierwsze auto w nowej kolorystyce, które będzie pełniło służbę w Starogardzie. Samochody tych barwach zaprezentowano po raz pierwszy w 2022 roku podczas targów POLSECURE.

Nowy radiowóz

Jest to auto z nowym wzorem oznakowania. "Do dotychczasowych kolorów dodane zostały jaskrawo-żółte barwy, które sprawiły, że tak oznakowane radiowozy są bardziej widoczne. Te odpowiednio przygotowane pojazdy sprawią, że funkcjonariusze ruchu drogowego będą jeszcze bardziej widoczni na drogach." - pisze asp. sztab. Marcin Kunka.

Zmianie uległa nie tylko kolorystyka. Radiowóz został wyposażony w więcej świateł ledowch. Użycie oznakowanego radiowozu jest elementem prewencji. Oddziaływuje na uczestników ruchu drogowego, zwiększając bezpieczeństwo. Pozwala tym samym spełniać rolę, jaką wykonują policjanci z tak zwanej drogówki.

Zmiany w oznakowaniu uprzywilejowanych samochodów Policji mają przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...