28.11.2023 08:22 0 MS/Gmina Gniew

Gniew uruchamia Akcję Zima. Rozpoczyna odśnieżanie dróg gminnych i powiatowych

pixabay

Gmina Gniew rozpoczyna Akcję Zima. Zadania związane z zimowymi działaniami na drogach gminnych i powiatowych zlecone zostały prywatnej firmie.

Na zlecenie gminy Gniew prywatna spółka zadba o odśnieżanie na ważnych drogach. Zadanie obejmuje oczyszczenie ze śniegu około 14 km. dróg miejskich i ponad 200 km. dróg na obszarach wiejskich.

Co przede wszystkim będzie odśnieżane?

Najwyższy priorytet w odśnieżaniu mają te drogi, które służą jako ważne arterie komunikacyjne. Ulice, po których porusza się komunikacja publiczna i przewozy szkolne muszą być ciągle przejezdne.

Firma zajmie się również oblodzeniami. Wszystkie trasy zostaną uprzątnięte z negatywnych skutków obecnej pory roku. Akcja trwa już od połowy listopada i przynosi efekty. Trwa współpraca spółki z mniejszymi podmiotami, jak lokalni przedsiębiorcy. Wykorzystując własne zasoby uczestniczą w odśnieżaniu i usuwaniu oblodzeń na drogach w mieście i na terenach wiejskich.

Na stronie gminy Gniew możemy przeczytać prośbę, aby "wszelkie problemy i trudności napotkane na drogach gminy Gniew zgłaszać można do dyspozytora zimowego utrzymania dróg pod numerem telefonu 536 514 199".

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę gminy Gniew


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...