20.11.2023 13:51 0 MS/Gmina Świecie

Przedszkole numer 6 w Świeciu wprowadzi nowy sposób nauki angielskiego

pixabay

Przedszkole nr 6 w Świeciu wprowadza nowatorski system nauczania języka angielskiego. Odbędzie się to w ramach programu „Dwujęzyczne przedszkolaki Kujaw i Pomorza”.

W województwie kujawsko-pomorskim wystartował projekt pod nazwą „Dwujęzyczne przedszkolaki Kujaw i Pomorza”. Przystąpiło doń już ponad 30 przedszkoli. Wśród nich znajduje się przedszkole numer 6, mieszczące się przy ulicy Padarewskiego w Świeciu, znane jako "Bajka". Docelowo w programie ma wziąć udział aż 100 placówek do roku 2029.

Na czym polega projekt?

W ramach projektu „Dwujęzyczne przedszkolaki Kujaw i Pomorza” dzieci będą miały okazję uczyć się języka angielskiego nie tylko podczas wyznaczonych godzin lekcyjnych. Dzięki różnym zadaniom, pomocom dydaktycznym i materiałom, najmłodsi będą mogli obcować z językiem angielskim na równi z ojczystym. Poznawanie nowych słówek, nauka wymowy i składania zdań będzie odbywać się podczas codziennych czynności i zadań.

Dzieci bardzo dobrze przyswajają języki obce. Wczesne zaczęcie nauki pozwoli władać angielskim płynnie i biegle. Wykorzystywanie go podczas zabaw na pewno uatrakcyjni naukę i spowoduje, że język ten ugruntuje się w pamięci.

Realizacja projektu rozpocznie się w styczniu 2024 roku. Ma potrwać dwa lata.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...