16.11.2023 17:17 0 MW

Skorzystaj z opieki wytchnieniowej i złóż wniosek już dziś

Fot. Pixabay.pl

Jeszcze tylko do jutra można składać wnioski o wsparcie z programu 'Opieki wytchnieniowej'. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie prosi o kontakt osoby zainteresowanie wsparciem i opieką nad osobami niepełnosprawnymi. Wniosek należy zgłosić w tczewskim MOPS.

W związku z możliwością aplikowania do Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024, realizowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie prosi o kontakt osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia w ramach usługi w formie pobytu dziennego ww. Programu- powiedziała Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowa z Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami niepełnosprawnymi Tymczasowi podopieczni zostaną otoczeni opieką w domu, w ich miejscu zamieszkania, w celu zapewnienia komfortu osoby niepełnosprawnej.

W czasie opieki zastępczej nad osobą niepełnosprawną, ich opiekunowie będą mogli odpocząć, zrelaksować się i pozałatwiać niezbędne sprawy.

Program adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym i sprawują bezpośrednią i całodobową opiekę nad osobą z niepełnosprawnościami.

Mieszkańcy Tczewa mogą złożyć kartę zgłoszenia wraz z załącznikami do Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, ul. 1 Maja 8 w terminie do 17 listopada 2023 r.

Niniejsza informacja ma posłużyć diagnozie potrzeb osób zainteresowanych tą formą pomocy na rok 2024.

Ogłoszenie o naborze wniosków oraz Program wraz z załącznikami dostępne są pod adresem: www.niepełnosprawni.gov.pl

Więcej informacji pod numerem telefonu: (58) 777 00 20 w godzinach 7:30-15:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...