16.11.2023 08:32 1 MS/Starogardzkie Centrum Kultury

VIII Pomorskie Dni Kontrabasowe w Starogardzie Gdańskim

pixabay

W dniach 16-17 listopada odbędą się Pomorskie Dni Kontrabasowe. To już ósma edycja festiwalu. W programie koncerty, warsztaty i wystawa.

Już dziś, 16 listopada, w Akademii Muzycznej imienia Stanisława Moniuszki w Gdańsku odbędą się warsztaty kontrabasowe. Poprowadzi je izraelski wirtuoz Adam Ben Ezra. Zajęcia potrwają dwie godziny. O godzinie 18:30 ten wybitny muzyk z Izraela zagra koncert! Na występ zapraszamy do Akademii Muzycznej imienia Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

17 listopada od godziny 10:00 zapraszamy na VIII Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowym Szkół Muzycznych I i II stopnia „GRADUS AD PARNASSUM". Przesłuchania 0dbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia imienia Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim.

Dzień zwieńczy i uświetni koncert galowy. Wystąpi muzyk światowej sławy, Adam Ben Ezra oraz nie mniej utalentowani polscy artyści - Marek Romanowski i Hanna Holeksa. Koncert** na dwa kontrabasy i fortepian** zacznie się o godzinie 19 w sali kina Sokół.

W trakcie festiwalu będziemy mogli też zobaczyć wystawę kontrabasów i akcesoriów, a także posłuchać koncertu kameralnego. Po więcej informacji zapraszamy na stronę Starogardzkiego Centrum Kultury oraz organizatora!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...