15.11.2023 19:07 0 MW/KPP Tczew

17-latek ukradł sprzęt o wartości ok. 10 tys. zł. Sprawę zgłosili rodzice sprawcy

Fot. KPP w Tczewie

Podejrzewany o kradzież 17-latek został odnaleziony i zatrzymany. Nastolatek ukradł m.in. telefon i komputer...z rodzinnego domu. Sprawę zgłosili rodzice chłopaka, którzy oszacowali straty na ponad 10 tys. zł. Tczewianin usłyszał zarzuty kradzieży. Sąd wydał nakaz doprowadzenia 17-latka do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie pracowali nad sprawą kradzieży komputera wraz z monitorem oraz telefonu komórkowego. Zaginięcie przedmiotów zgłosili Tczewianie, którzy swoje podejrzenia skierowali na swojego 17-letniego syna. Straty w wyniku kradzieży oszacowane zostały na ponad 10 tys. zł.

Analizując zebrany w sprawie materiał, policjanci ustalili miejsce pobytu podejrzanego, a następnie przewieźli go do komendy. Z zebranych informacji wynika, że chłopak pod nieobecność rodziców zabrał z domu rodzinnego sprzęt, a następnie sprzedał go koledze- powiedziała st. post. Katarzyna Ożóg, oficer prasowa z KPP w Tczewie.

Nastolatek usłyszał już zarzut kradzieży, lecz do domu nie wrócił, ponieważ sąd rodzinny wydał nakaz doprowadzenia 17-latka do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...