04.05.2023 13:50 0 MW

Pilne. Przemoc domowa i pusta lodówka. Starogardzianka i jej chora córka w potrzebie

Fot. P. Staniucha

Pani Anna uciekła z domu, w którym oprócz przemocy domowej ze strony męża i ojca dziewczynki oraz pustej lodówki nie było nic innego. Kobieta wynajęła mieszkanie, by zapewnić sobie i córce upragniony spokój. Niestety oprócz tego nie mają nic więcej. Lodówka świeci pustkami, razem z córką śpią na jednym łóżku i czekają na orzeczenie niepełnosprawnej dziewczyny, by otrzymać świadczenie pielęgnacyjne. Na szczęście kobiety trafiły pod opiekę Fundacji Niosę Pomoc i Pana Piotra Stanuch, który wspiera poszkodowane przez los starogardzianki i organizuje dla nich pomoc. Dlatego przeczytajcie apel fundacji i jeśli tylko możecie wpłaćcie choćby symboliczną złotówkę. Naprawdę warto.

Ta silna kobieta stawiła czoła mężczyźnie, z którym dotychczas mieszkała i wychowywała niepełnosprawną córkę. Nie dała się i gdy przelała się już czara goryczy, uciekła od niego, nie mając przy sobie nic oprócz miłości do córki.

Niestety, jak wiemy, to nie wystarczy, by opłacić rachunki i zapewnić dziecku i sobie minimalny byt.

Pani Ania utrzymuje się z: 500 Plus, alimentów z funduszu alimentacyjnego w kwocie 500 zł, rodzinnego – 124 zł i 215 zł z zasiłku pielęgnacyjnego oraz 110 zł z dodatku rodzinnego. Daje to łącznie kwotę 1449 zł. Kobieta też opłaca czynsz w wysokości 1000 zł, kupuje leki dla córki. Na resztę, czyli jedzenie i chemię domową, gospodarczą już nie wystarcza środków.

Fot. P. Staniucha

Nastolatka choruję na: padaczkę, otyłość, hiperinsulinizm, upośledzenie umysłowe umiarkowane, chorobę zwyrodnieniową stawów kolanowych, choroby tkanek miękkich związane z ich używaniem, przeciążeniem i uciskiem, torbiel szyszynki, płaskostopie i ogólne zaburzenia rozwojowe.

Fundacja, a za jej pośrednictwem Pani Ania prosi o łóżko. Gdyby ktoś miał i zechciał oddać, to Pani Ania będzie bardzo wdzięczna. Na jednym trudno się pomieścić, zwłaszcza przy schorzeniach dziewczynki, co widać też na załączonym zdjęciu.

Fot. P. Staniucha

Kobieta przyjmie również paczkę z żywnością lub chemią. Za wszystko obie bardzo dziękują. Wiedzą, że początki będą trudne, ale może dzięki wsparciu dobrych ludzi, uda się im stanąć na nogi i po otrzymaniu świadczenia utrzymać się samodzielnie, skromnie, ale samemu.

Paczki należy przynosić na adres: Fundacja Niose Pomoc ul. Chojnicka 12/14A 83-200 Starogard Gdański Numer telefonu: 696-219-723 Adres mailowy: [email protected]

Można też wpłacać pieniążki za pośrednictwem strony: Pomoc dla Anny i chorej córki - Fundacja Niose pomoc|Pomagam.pl lub też wpłacić przelewem tradycyjnym: Fundacja Niose Pomoc Nr konta: Bank Pekao SA 95 1240 5400 1111 0010 8998 9358 Z dopiskiem: dla Anny

Tu naprawdę liczy się każda złotówka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...