08.03.2023 15:02 0 MW/KPP w Tczewie

Ukradł 70 metrów miedzianej linii i zabawki

Fot. MW

Tczewscy kryminalni zatrzymali 39-latka podejrzewanego o kradzież 70 metro w miedzianych linij nośnych z pociągu i 29 kartonów zabawek. Straty oszacowano na ponad 38 tys. zł. Teraz grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 6 marca. Przed północą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie o kradzieży 70 m. miedzianych linii nośnych z pociągu. Poszkodowany właściciel oszacował straty na 35 tys.zł

Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pobliski teren, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogą mieć informacje na temat przestępstwa oraz sprawcy- powiedziała st.post Katarzyna Ożóg z KPP w Tczewie.

Kryminalni zatrzymali i przewieźli do jednostki Policji 39-latka mającego związek, z tym przestępstwem.

W wyniku dalszego postępowania okazało się, że mężczyzna może mieć związek z kradzieżą zabawek z kontenera ustawionego na wagonie pociągu. Mieszkaniec powiatu tczewskiego ukradł 29 kartonów z zabawkami o łącznej wartości 3250 złotych.

Jeszcze tego samego dnia, mundurowi odzyskali w całości ukradzione metalowe linie, które już wróciły do właściciela oraz część ukradzionych zabawek. Śledczy postawili 39-latkowi dwa zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...