06.03.2023 17:46 0 MW/KPP w Tczewie

Pijany 48-latek groził urzędnikom śmiercią w Pelplińskim MOPS-ie. Problemem dodatek energetyczny

Fot. KPP w Tczewie

Policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie interweniowali w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Pelplinie w sprawie 48-latka grożącego urzędnikom śmiercią. Mężczyzna usłyszał zarzuty recydywy, gdyż już wcześniej był karany za poprzednie przestępstwa, w tym dopuszczenie się innej czynności seksualnej. Sąd zastosował wobec niego m.in. środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Funkcjonariusze zjawili się w budynku Pelplińskiego MOPS-u po tym, jak zostali skierowani do pijanego 48-latka. Ten zaczął grozić urzędnikom śmiercią, jeżeli nie zostanie mu wypłacony dodatek energetyczny. Mieszkaniec powiatu tczewskiego odgrażał się, że zniszczy im biura, a nawet pozbawi ich życia.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do jednostki Policji. Mundurowi przeprowadzili z zatrzymanym wszystkie niezbędne czynności, a następnie 48-latek trafił do policyjnej celi. Jak ustalili policjanci, w listopadzie ub.r. ten sam mężczyzna prawdopodobnie dopuścił się innej czynności seksualnej wobec 33-latki, a także kierował wobec niej groźby karalne- powiedziała mł.asp. Wioleta Maras-Dudyńska

Na podstawie zebranego materiału 48-latek usłyszał zarzuty wywierania groźby wpływu na czynności urzędowe oraz znieważenie w warunkach recydywy.

Mężczyzna odbywał już wcześniej wyrok 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności za podobne przestępstwo- dodała policjantka.

Mieszkaniec powiatu odpowie również za dopuszczenie się „innej czynności seksualnej” oraz za kierowanie gróźb karalnych w warunkach powrotu do przestępstwa. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, który połączył z zakazem kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonej, całkowitym zakazem spożywania alkoholu oraz obowiązkiem podjęcia leczenia odwykowego.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.