28.02.2023 17:30 0 MW/IMGW

Uwaga! Rośnie poziom wody na Wiśle. Ogłoszono stan pogotowia przeciwpowodziowego

Fot. Facebook/Mirosław Pobłocki

Jak podaje Instytut Meteroologii i Gospodarki Wodnej aktualnie przekroczony jest poziom stanu ostrzegawczego na Wiśle w Tczewie. W związku z tym IMGW oglosiło drugi stan pogotowia hydrologicznego. Fala wezbraniowa rośnie, dlatego uważajmy i zabezpieczmy pozostawione w dorzeczu przedmioty. Aktualnie na wodowskazie w Tczewie zanotowaliśmy 700 cm.

W związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego wody w Wiśle na wodowskazie w Tczewie tj. 700 cm, z dniem 28 lutego 2023 r. od godz. 7.30 ogłoszony został stan pogotowia przeciwpowodziowego dla Miasta Tczewa (przypominam, że stan alarmowy to 820 cm)- napisał na swoim fajsbukowym profilu Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Fot. MW

W związku z wzrostem wody na Wiśle zostało wydane ostrzeżenie hydrologiczne o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Ostrzeżenie wydane jest na obszarze od Torunia do Ujścia Wisły.

Przebieg: W związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej na Wiśle w ujściowym jej odcinku prognozowane są wzrosty i wahania stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych.

Woda ma stopniowo opadać pod koniec tygodnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...