22.01.2023 10:06 0 MW

Elektronarzędzia padły łupem 36-latka. Mężczyzna przyznał się winy

Fot. KPP w Tczewie

36-latek, który okradł jedną z posesji został zatrzymany przez tczewskich kryminalnych. Ci postawili mu zarzuty kradzieży. Właściciel oszacował straty na kwotę 1500 zł. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Choć do kradzieży doszło w październiku ub.r. to dopiero teraz udało zatrzymać się podejrzanego o nią 36-latka. Mężczyzna wszedł przez otwarte okno do jednego z mieszkań w Tczewie. I tam z pomieszczenia gospodarczego ukradł przechowywane przez właściciela elektronarzędzia.

W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się do kradzieży wiertarki udarowej, wyrzynarki i spawarki- powiedziała st.post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie.

Poszkodowany właściciel oszacował straty na blisko 1500 złotych. Mundurowi odzyskali część ukradzionych przedmiotów, które wróciły do właściciela.

Śledczy przedstawili 36-latkowi zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze przypominają

Tczewscy policjanci przypominają, że złodzieje wykorzystują różne okazje, aby wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Oczywiście nie ma idealnego zabezpieczenia, ale możemy ograniczyć ryzyko włamania do minimum. Przede wszystkim ważne są dobre zamki i solidne drzwi wejściowe do domu czy mieszkania. Zawsze należy pamiętać o niepozostawianiu uchylonych okien podczas naszej nieobecności w domu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...