29.11.2022 08:14 0 MW

3 mężczyzn zatrzymanych przez tczewskich kryminalnych. Dwóch z nich było poszukiwanych listem gończym

Fot. KPP w Tczewie

Tczewscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30-, 32- i 35 lat poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. 30-i 35-latek odbędą karę za kradzieże, z czego młodszy dodatkowo za kierowanie samochodem mimo zakazu. Natomiast 32-letni recydywista spędzi 3 miesiące za znieszczenie mienia.

Minionym tydzień (21-27.11) był obfity w zatrzymania osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30-, 32- i 35 lat, poszukiwanych do odbycia kary za popełnione przestępstwa.

Fot. KPP w Tczewie

Dwóch z nich było poszukiwanych listami gończymi, a jeden na podstawie zarządzenia sądu. 30-latek i 35-latek odpowiedzą za kradzieże narzędzi budowlanych i sanitariatów z jednej z firm w Gdańsku- powiedziała st.post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie. — Całkowita kwota ukradzionych przedmiotów to ponad 24 tys. zł. Starszy usłyszał wyrok jednego roku pozbawienia wolności.

Fot. KPP w Tczewie

30-latek spędzi w więzieniu o pół roku dłużej, ponieważ kierował samochodem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów.

Fot. KPP w Tczewie

Za to odpowiedzialności nie uniknie też zatrzymany 32-latek. Mężczyzna odpowie za zniszczenie ie drzwi oraz wybicia szyby w lokalu gastronomicznym. Właściciel oszacował straty na 1200 złotych. Za to przestępstwo odpowiada w warunkach recydywy, dlatego spędzi za kratami kolejne 3 miesiące.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...