14.11.2022 12:38 0 MW/KPP w Starogardzie Gdańskim

Szajka z Kociewia schwytana. Odpowiedzą za włamania i kradzieże aut

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Funkcjonariusze ze Skórcza zatrzymali trójkę podejrzanych mężczyzn o włamania i kradzieże. Mężczyźni w wieku od 19 do 43 lat kradzieże głównie katalizatory i paliwo z zaparkowanych aut. Winni byli też włamania do jednego z domów w Osieku. Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać. Wstępnie straty oszacowano na kwotę ponad 20 tys. zł. Grozi im za to kara do 10 lat więzienia.

Do kradzieży dochodziło od początku października br. Już wtedy policjanci ze Skórcza zaczęli otrzymywać informacje o kradzieżach i włamaniach. Policjanci wiedzieli tyle, że sprawców łączy okradanie zaparkowanych aut. Ich łupami padały głównie katalizatory, paliwo, a także pozostawione w aucie przedmioty. Sprawą zajęli się kryminalni z miejscowego posterunku, którzy szczegółowo zapoznali się z otrzymanymi do tej pory zgłoszeniami.

Policjanci przeanalizowali zabezpieczony materiał dowodowy oraz zweryfikowali swoje ustalenia. Zebrane informacje oraz przeprowadzone czynności doprowadziły do wytypowania sprawców- potwierdził asp.sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Pierwszy z mężczyzn wpadł podczas legitymowania go w zaparkowanym aucie. Podczas prowadzonych czynności policjanci zauważyli leżący na podłodze katalizator.

Dodatkowo w przeszukiwanym samochodzie kryminalni znaleźli trzy kominiarki, różnego rodzaju narzędzia akumulatorowe, duże ilości tarcz do cięcia metalu oraz rękawice i latarki czołowe- wymienia rzecznik policji. — Ponadto w torbie znajdującej się w przeszukiwanym samochodzie, policjanci znaleźli przedmioty skradzione podczas włamania do jednego z budynków w gminie Osiek.

43-latka doprowadzono do starogardzkiej komendy, gdzie policjanci osadzili go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia, mundurowi ze Skórcza zatrzymali w tej sprawie dwóch kolejnych mężczyzn w wieku 19 i 38 lat. Wstępne, łączne straty spowodowane działalnością tej grupy wyniosły blisko 20 tys. zł.

Śledczy przedstawili podejrzanym 19 zarzutów dotyczących licznych kradzieży i włamań do pojazdów, włamania do budynku mieszkalnego oraz kradzieży auta. Mundurowi odzyskali samochód oraz część ze skradzionych przedmiotów. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymane osoby nie popełniały wcześniej innych podobnych przestępstw- dodaje asp. sztab. Marcin Kunka.

Niebawem mieszkańcy Kociewia staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za swoje czyny. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24