05.11.2022 09:45 0 MW

Od niedzieli 6 listopada wchodzi kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów

Fot. MW

Już od jutra 6 listopada wchodzi kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów PKP. Wprowadzenie zmian ma za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa podróżnych, przeprowadzanie remontów oraz optymalnie zaplanować połączenia na terenie kraju. Następna korekta wchodzi już 11 grudnia.

Jak zapewnia PKP PLK S.A wraz z przewoźnikami połączenia zostały opracowane, tak by jak najlepiej wykorzystać możliwość linii kolejowych i zwiększyć atrakcyjność podróży, a wykonawcom zapewnić kontynuację prac.

Inwestycje z Krajowego Programu Kolejowego zwiększają atrakcyjność, dostępność i konkurencyjność kolei w podróżach dalekobieżnych, regionalnych i aglomeracyjnych- mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK S.A.

Korekty i ich wprowadzenie ma pozytywne skutki dla podróżnych, gdyż do tej pory udało się udostępnić w wielu województwach m.in. nowe perony. Także zostały otwarte bezkolizyjne skrzyżowania, w tym w Warce, Łochowie czy Skierniewicach.

Można również kontynuować prace przy budowaniu nowych wiaduktów. Powstają lokalne centra sterowania (LCS) odpiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu kolejowym.

Fot. MW

Gdzie znaleźć aktualny rozkład?

Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.pl, rozklad-pkp.pl, www.intercity.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Również przewoźnicy publikują rozkład jazdy na stronach internetowych- podkreśla rzecznik PKP PLK S.A. — Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na wyświetlaczach na stacjach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24