30.10.2022 10:00 0 MW

Policjanci pracowali przy pożarze w Tczewie

Fot. KPP w Tczewie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zabezpieczali teren wokół budynku, przy którym wybuch pożar. Działania policji polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru oraz pomocy przy ewakuacji osób.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego Policji o godz. 18:25 27 października. Na miejsce udaliśmy się plocijanci, gdzie doszło do pożaru budynku wielorodzinnego na Placu Hallera 10 w Tczewie.

Praca policjantów na miejscu polegała m.in. na pomocy przy ewakuacji osób oraz kierowaniu ich w bezpieczne miejsce. Funkcjonariusze zajmowali się również kierowaniem ruchem pojazdów. Podczas akcji gaśniczej ewakuowane zostały 33 osoby- powiedziałap.o. oficera prasowego mł.asp. Wioleta Maras-Dudyńska. — Z otrzymanych informacji wynika, że wśród wszystkich ewakuowanych osób, 2 dorosłe i dziecko podtruły się tlenkiem węgla. 34-letni mężczyzna, 39-letnia kobieta oraz 14-letnia dziewczynka trafili do szpitala w Gdyni, gdzie znajduje się komora hiperbaryczna.

Policjanci obecnie zabezpieczają pogorzelisko. Przyczynę oraz okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...