23.09.2022 12:00 0 MW

Doczekali się. Widlice zostaną podłączone do sieci wodociągowej

Fot. UMiG Gniew

Joanna Kamińska zastępca burmistrza Gniewu podpisała umowę z wykonawcą na budowę sieci wodociągowej w Widlicach wraz z rozbudową stacji podnoszenia ciśnienia w Opaleniu. Gmina Gniew otrzymała wspracie z Polskiego Ładu w kwocie prawie 4,3 mln zł. Termin wykonania zadania to wrzesień 2023.

Wiceburmistrz Gniewu w imieniu burmistrza Macieja Czarneckiego podpisała umowę z Mateuszem Raczyńskim, prezesem Zarządu spółki Zakład Robót Instalacjno-Inżynieryjnych HYDROPEX Sp. zo.o.o Sp. k. oraz Izabelą Szutenberg- przedstawicielem Banku Gospodarstwa Krajowego.

Zgodnie z nią zostanie wybudowane 3244 metrów sieci wodociągowej, w celu zaopatrzenia w wodę do potrzeb pitno-gospodarczych i przeciwpożarowych mieszkańców w Widlicach Dolnych i Górnych. Dzięki tej inwestycji do sieci zostanie podłączone 33 nieruchomości oraz wybudowana zostanie przepompownia strefowa wraz ze zbiornikiem retencyjnym i 25 hydrantów. Aby zachować odpowiednie parametry sieci zostanie wybudowania stacja podnoszenia ciśnienia w Opaleniu.

Na realizację inwestycji Gmina Gniew otrzymała dofinansowanie w ramach I edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 4 274 050 złotych.

— Dostęp do wody jest podstawową potrzebą każdego człowieka, dlatego nowa infrastruktura w znacznym stopniu poprawi komfort życia i warunki bytowe mieszkańców kolejnych obszarów naszej gminy- powiedziała Joanna Kamińska, wiceburmistrz Gniew.

Inwestycja zrealizowana ma zostać do września 2023 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24