10.08.2022 11:09 0 MW/KPP w Tczewie

Tczewscy policjanci zabezpieczyli niewybuch z II Wojny Światowej. Tczewska młodzież znalazła kadłub miny przeciwpancernej

Fot. MW

Kilku chłopaków w jednym z tczewskich parków znalazło niewybuch przeciwpancerny. Na miejsce zostali wezwani tczewscy policjanci, którzy powiadomili saperów z Elbląga. Ci zabezpieczyli kadłub i przewieźli w bezpieczne miejsce.

W czwartek 4 sierpnia ok. godz. 15 młodzi tczewianie powiadomili policję o znalezieniu przez nich niewybuchu.

W jednym z tczewskim parku na miejscu znalezienia kadłubu miny przeciwpancernej patrol policji przez kilkanaście godzin zabezpieczał znaleziska. Dopiero po przyjeździe na miejsce przez Jednostkę Wojskową w Elblągu zabezpieczono kadłub miny.

Fot. MW

Około 9.30 następnego dnia, został on przez nich podjęty, a następnie przetransportowany w bezpieczne miejsce. Ponadto saperzy sprawdzili teren znaleziska, nie stwierdzając obecności innych niebezpiecznych materiałów - mówi mł.asp Krzysztof Górski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia niewybuchu czy amunicji natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Niebezpiecznych materiałów nie można przenosić ani samemu zabezpieczać. Mimo wielu lat spędzonych głęboko w ziemi zachowują swoje właściwości wybuchowe. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24