23.04.2022 14:35 0 MW

Policjanci zatrzymali 48-latka. Z przywłaszczonego portfela zabrał tylko pieniądze

Fot. KPP Tczew

Prawie 1600 zł, dokumenty i karta bankomatowa. To wszystko było w portfelu, który pewien 48-latek postanowił sobie przywłaszczyć. Jak to bywa szczęście kogoś nie trwa wiecznie, zwłaszcza kosztem kogoś innego. Dlatego policjanci już go zatrzymali i postawili mu zarzuty.

Informacje o przywłaszczeniu portfela funkcjonariusze otrzymali 11 kwietnia. Jak się okazało w jednym ze sklepów przy ulicy Armii Krajowej w Tczewie klient pozostawił swój portfel na ladzie. Miał w nim prawie 1600 zł, karty bankomatowe i dokumenty. Te niestety po wizycie 48-latka zmieniły właściciela.

W czwartek ustalili, że związek ze sprawą ma 48-letni mieszkaniec Tczewa. Mężczyzna zainteresował się (wziął sobie) tylko pieniędzmi z portfela. Resztę zawartości wrzucił do skrzynki pocztowej w Tczewie.

Tczewianin został zatrzymany w miejscu zamieszkania i od razu doprowadzony do miejscowej komendy. Śledczy przedstawili mu już zarzuty przywłaszczenia mienia, do których się przyznał.

Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają:

w przypadku znalezienia cudzej rzeczy należy zgłosić się na policję lub oddać ją do biura rzeczy znalezionych. W powiecie tczewskim biuro rzeczy znalezionych mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie przy ulicy Piaskowej 2.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24