01.04.2022 00:20 0 MW

Normalnie sklerykalnieć można, czyli 'Kler 2' w reżyserii Piotra 'Jordana' Montowskiego tylko u nas

Fot. Screenshot- You Tube

To nie jest prima aprilisowy żart. Ten film naprawdę powstał. Kto nie widział Kleru 2, musi to nadrobić. O tym filmie mówi cała Polska. A Ty jeszcze nie?

Uwaga! Po przeczytaniu recenzji i obejrzeniu filmu radzimy udać się do najbliższego specjalisty od leczenia zaburzeń osobowości. Oni też chcą trochę dorobić.

Czym jest w świecie dzieło pt. Kler 2?

Tego nie wie nikt, a na pewno nasz mózg, który zaledwie po kilku minutach fiksuje, ale co ciekawe... chce jeszcze. Prawicowiec wkręcony w film o kościele, jego brudnych zagrywkach, prześladowaniu młodych zakonnic, narkotykach i współpracy Biskupa z Al-Kaidą i ruską mafią? Tak jest.

Fot. Screenshot-YouTube

Główny bohater ksiądz Bondowski biegający z bronią po polskich klatkach schodowych niczym zawodowy VIA Komando, jest tak perfekcyjny w swych ruchach jak Rocky za najlepszych czasów. Rzadko kiedy chybi. Jest trochę niby naiwny, czym wzbudza zaufanie, ale co widzi i słyszy, wykorzystuje sprytnie i na swoją korzyść. Dosłownie wilk w owczej skórze. Inne postacie mu nie dorównują, choć jest kilka wybitnych. Na przykład przebiegły, czy poczciwy, szukających prawdy Papież? Kret i jego totalny brak wyczucia prowokacji. Wielebny i podległy wikary. Dobra dusza, choć zmęczony trzymaniem w sobie prawdy. I Biskup. Czarny charakter nie tylko ze względu na kolor sutanny, ale i osobowości. Postać trudna i moralnie zdewastowana. Czy uda się go powstrzymać przed najgorszym?

Thriller katolicki jest zbudowany na ciągłym trzymaniu widza w gotowości na nowe wątki. Monty Python, Rambo, Sherlock Holmes i wiele innych filmów w jednym. Jeszcze mało? Tu jest tyle "proszku" co w Wilku z Walk Street, a może i więcej. Jeśli Tomkowicz robi 'Newsy, które ryją banie', to Jordan – Piotr Montowski zmontował film, który mocno ryje glace. Ale nie taką co śpiewa z Peją, choć obaj reprezentują tę samą poznańską strefę klimatyczną.

Obejrzyj koniecznie. W końcu do czegoś masz oczy?;)

Link do filmu: [youtube]https://youtu.be/VAmpD4WbAVU

Link poniżej

Screenshot - Piotr Montowski

Piotr Montowski tzw. Jordan, to reżyser dwóch filmów: Platfordzilli i właśnie Kleru 2. Dwukrotnie gościł w programie: "Wywiad z Chuliganem" Piotra Lisiewicza. Nad pierwszym filmem swój czas antenowy poświęciło nawet TVP, aby dokładnie przeanalizować jego przekaz. Ponadto był to jeden z czołowych postaci legendarnej akcji alternatywnej "Naszość".


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24