25.11.2021 19:31 0 MW

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmiertelnego wypadku na DW222

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

**Do śmiertelnego wypadku doszło na drodze Wojewódzkiej nr 222 pomiędzy Jabłówkiem a Jabłowem. Kierowca osobowego forda zderzył się czołowo z kierowcą ciężarowego renault. Niestety, prowadzący osobówkę zginął na miejscu. Trwa wyjaśnianie przyczyny wypadku. **

Do zdarzenia doszło w środę, 24 listopada po godz. 17:00 na DW222 w pobliżu miejscowości Jabłowo. Tam według śledczych wyjaśniających sprawę 46-letni kierowca forda zderzył się czołowo z 54-letnim kierowcą renault.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi, do tego tragicznego zdarzenia doszło, gdy kierowca osobowego forda z nieustalonej przyczyny zjechał na lewą stronę drogi, gdzie zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku ciężarowym renault, a następnie dachował - mówi asp. sztab Marcin Kunka, rzecznik KPP w Starogardzie Gdańskim. — Obrażenia jakich doznał kierowca osobówki, okazały się śmiertelne. Badanie alkomatem wykazało, że 54-latek, który kierował renault był trzeźwy. W miejscu, gdzie doszło do wypadku droga była całkowicie zablokowana i występowały znaczne utrudnienia w ruchu.

Rozbite pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym, a policjanci zatrzymali ich dowody rejestracyjne.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o wzmożoną ostrożność. O tej porze warunki pogodowe są trudne. Padający deszcz lub mżawka, pojawiające się miejscowo przymrozki, opadające liście na drogę i mgła utrudniają prowadzenie pojazdu i oszacowanie realnych warunków prowadzenia samochodu. Pamiętajmy o warunkach atmosferycznych i o stanie technicznym pojazdu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24