24.09.2021 21:54 0 MW

Medal 'Honorowego Dawcy Krwi' dla funkcjonariusza

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Komenda Policji Powiatowej w Starogardzie Gdańskim ma powody do dumy. Ich kolega sierż. sztab. Daniel Sarnacki otrzymał od Ministra Zdrowia medal "Honorowy Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Przez 14 lat oddał 21 litrów najważniejszego płynu życia.

Sierż. sztab. Daniel Sarnacki na co dzień pracuje jako funkcjonariusz wydziału prewencji starogardzkiej komendy. Jak wspomina pierwszy raz oddał krew w szkole policyjnej i od tamtej pory ratuje życie ludzkie nie tylko w czasie służby.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Policjantem jest od 2007 roku i od tego czasu otrzymywał kolejne odznaczenia Honorowego Dawcy Krwi – I, II i III stopnia. Jako przedstawiciel "mundurówki" jest zawsze na służbie i chętnie pomaga potrzebującym. A, że jako funkcjonariusz na co dzień spotyka się z wypadkami drogowymi lub sytuacjami, gdzie krew jest niezbędna, to nie pozostał obojętny w tej kwestii. Dzięki jego postawie wielu kolegów poszło w jego ślady i teraz razem z nim oddają krew.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Oddanie krwi to drobny gest, dający świadomość tego, że nasz niewielki dar, może uratować życie lub zdrowie innego, znajdującego się w trudnej sytuacji człowieka - mówi sierż. sztab. Daniel Sarnacki.

Odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” oznaczani są dawcy krwi za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać dawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Redakcja Kociewie24.pl przyłącza się do gratulacji i również wspiera akcje krwiodawstwa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24