21.09.2021 08:52 0 MW

Jest już wybrana firma, która wybuduje i rozbierze stary wiadukt. Czy tym razem dotrzyma terminu?

Fot. Małgorzata Mykowska

Wyłoniono wykonawcę na rozebranie i wybudowanie nowego wiaduktu drogowego nad linią kolejową nr 009 Warszawa Wschodnia – Gdańsk Główny, w ulicy Mostowej w Tczewie. Wykonawca ma na to 450 dni i ugodę z miastem w sprawie poprzedniej inwestycji na terenie Tczewa.

20 września umowę na inwestycje podpisał w imieniu inwestora czyli, Gminy Miejskiej Tczew Przemysław Boleski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie.

Według Małgorzaty Mykowskiej, rzecznik prasowej Urzędu Miejskiego w Tczewie, pomimo prac przygotowawczych do rozpoczęcia inwestycji nie należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym.

Przebudowa i budowa nowego wiaduktu jest jednym z najtrudniejszych zadań na terenie Tczewa co przyznał wykonawca zadania.

Inwestycja nie będzie łatwa. Na pewno dużo problemów pojawi się podczas przebudowy mediów, przeprowadzenia ich przez teren kolei. Sama budowa, na dość małym terenie, będzie również dla nas sporym wyzwaniem – powiedział W. Zawarczyński.

Zgodnie z szacunkami i obliczeniami koszt inwestycji ma wynieść blisko 21 mln zł.

Jest to największa inwestycja drogowa prowadzona obecnie przez miasto. Jest ona niezbędna ze względu na bardzo zły stan techniczny obecnego wiaduktu. Nowa konstrukcja ma być gotowa do końca 2022 r. - mówi rzecznik UM w Tczewie.

Wybór wykonawcy wśród mieszkańców wzbudza żywe reakcje, z powodu pewnego wydarzenia kilka lat temu. Firma Strabag w 2017 roku wygrywając przetarg, przystąpiła do remontu pierwszego odcinka ul. Gdańskiej oraz Jedności Narodu i nie wywiązała się z terminu jej realizacji, przez co miasto nie chciało jej zapłacić ostatniej raty, czyli ok. 3 mln zł. Ostatecznie jednak i miasto i wykonawca doszli do porozumienia, dokonując wypłaty ostatniej części raty. Czy teraz uda się w ciągu 450 dni wykonać inwestycję bez opóźnień? Na pewno będziemy się przyglądać i śledzić postępy prac.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24