09.09.2021 13:28 0 MW

W Gniewie powstał pierwszy wybieg dla psów

Fot. UMiG Gniew

Nie wiesz co zrobić z ruchliwym czworonogiem? Przyjdź do parku w Gniewie i daj mu się wyszaleć.

Już jest pierwszy profesjonalny wybieg dla psów. Wybieg powstał dzięki Żanecie Jurdze, która sama jest posiadaczką czworonoga. Pomysłodawczyni pozyskała na ten cel środki z budżetu gminy Gniew w ramach inicjatywy lokalnej.

Specjalnie wydzielona część parku stanowi przyjazne miejsce dla właścicieli psów, w którym gniewianie mogą aktywnie spędzić czas na zabawie i spacerach ze swoimi pupilami. Na miejscu zobaczymy wyposażony wybieg w drążek z regulacją wysokości, slalom oraz elementy małej infrastruktury. To ciekawa forma spędzania czasu dla każdego czworonoga i jego opiekuna.

Uznałam, iż korzystanie z takich form współdecydowania w naszym środowisku jak inicjatywa lokalna jest dobrą okazją do robienia czegoś dobrego. Dobrze czuje się w roli społecznika, zawsze staram się robić coś dla innych. Sama posiadam psa i widzę potrzebę powstania takich miejsc. Wraz z mężem osobiście zaangażowaliśmy się w realizację tego projektu, poprzez własny wkład pracy przy budowie tego miejsca. Według nas to bardzo ważna inicjatywa. Mamy nadzieję, że powstała przestrzeń spełni oczekiwania właścicieli czworonogów, którzy w tym miejscu będą mogli aktywnie spędzać czas ze swoimi pupilami. Działanie na rzecz lokalnej społeczności daje mi dużo satysfakcji. Dziękuję włodarzom gminy Gniew i Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za wsparcie mojego pomysłu, dofinansowanie projektu oraz za jego sprawną i szybką realizację - mówi Żaneta Jurga, inicjatorka akcji.

Wybieg jest dostępny dla wszystkich chętnych. Zadbajmy o kondycję psów i przy okazji swoją.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24