01.08.2021 18:07 0 MW

Parafia pw. św. Mikołaja w rytmach gospel

Fot. MW

Kościół, podniosła duchowa atmosfera. Dzieci przygotowane do chrztu i oni. Młodzieżowy Chór Juventus. Muzyka gospel wypełniła cały kościół i serca wiernych gniewian.

To było coś. Już za chwilę i w pogotowiu. Muzycy rozstawieni, palce gitarzysty i klawiszowca rozgrzane, instrumenty nastrojone i oni chórzyści z Młodzieżowego Chóru Juventus z Tczewa przybyli 1 sierpnia do Gniewu, do Parafii pw. św. Mikołaja.

Fot. MW

Ale od początku. Na wejście Msza święta pod przewodnictwem księdza proboszcza Zbigniewa Rutkowskiego. Duchowny w swoisty dla siebie sposób ją poprowadził. Nie obyło się bez żartów, udziału wiernych, zwłaszcza tych młodszych i kazania. Te wygłoszone na podstawie listu św. Pawła do Efezjan zabrzmiało niezwykle mocno. Aby otworzyć się na Boga trzeba zmienić myślenie, wyciszyć się i zrobić miejsce w głowie na jego przyjęcie. Tak można by w skrócie streścić treść rozważań. Po mszy odbyły się chrzty trójki dzieci: Antoniny, Mateusza i Tomasza. Rodzice wraz z chrzestnymi wyrazili zgodę na przyjęcie narodzonych dzieci pod opiekę kościoła.

Fot. MW

Było to niezwykłe wydarzenie dla rodziców i zaproszonych gości. W końcu przyszedł czas na nich. Choć chórzyści cały czas czynnie uczestniczyli we mszy i chrzcie to wierni czekali na nich pełny występ. Młodzieżowy Chór Juventus to grupa ludzi działających przy parafii pw. Świętego Krzyża w Tczewie od 1963 roku. Założycielem jest ks. Piotr Wysga. Dyrygentka Joanna Klekowiecka dała sygnał do rozpoczęcia i ruszyli na cały głos. Już po chwili cała parafia wypełniła się pieśniami religijnymi i tymi bardziej rozrywkowymi. Muzyka gospel to radość w modlitwie przez śpiew. I tę radość muzycy starali się jak najbardziej przekazać. Przybyli na koncert wierni z piosenki na piosenkę coraz bardziej dołączali do wykonawców i razem z nimi wzięli udział w wydarzeniu.

Jesteśmy bardzo zaskoczeni gościnnością z jaką spotkaliśmy się w Gniewie. Ksiądz proboszcz jest cudownym człowiekiem. Bardzo podobała mi się msza święta i kazanie. Widać po wiernych, że przychodzą do kościoła z przyjemnością. Mamy nadzieję, że się spodobaliśmy i jeszcze nieraz się zobaczymy – opowiadał po koncercie Janek Skerka, jeden z męskich głosów w chórze.

Na koniec wszyscy wspólnie podziękowali za możliwość występu. A chór rusza dalej w trasę koncertową i odwiedza kolejne miasta.

Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24