18.06.2021 15:30 0 Materiał partnera Materiał partnera

Fotowoltaika - inwestycja na lata

Fot. Materiał partnera

Fotowoltaika stała się w ostatnim czasie niezwykle popularna. Na jej instalację decydują się już nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale również spółdzielnie mieszkaniowe czy przedsiębiorstwa. Fotowoltaika to bowiem inwestycja na długie lata, dzięki której możemy produkować energię, chroniąc tym samym środowisko naturalne i oszczędzając.

Zalety fotowoltaiki.

Podstawową zaletą fotowoltaiki jest fakt, iż dzięki niej stajemy się prosumentami energii elektrycznej. Oznacza to, że nie tylko z niej korzystamy, ale również ją produkujemy. Dla środowiska naturalnego ma to ogromne znaczenie, jednak nie pozostaje również bez wpływu na nas samych. W ostatnich latach wiele mówi się o tym, że powinniśmy zacząć korzystać z odnawialnych źródeł energii. Niemniej jednak zainwestowanie na przykład w fermę wiatrową to zbyt duże przedsięwzięcie - wymaga ono nie tylko posiadania dużych środków finansowych, ale również sporej ilości wolnej przestrzeni. Tymczasem fotowoltaikę możemy zainstalować na dachach naszych domów. Wykorzystamy dzięki temu wolną przestrzeń, a co więcej w realny sposób przyczynimy się do ochrony naszej planety. Fotowoltaika niesie za sobą bardzo duże korzyści finansowe. Okres zwrotu inwestycji wynosi średnio 8-10 lat. Po tym czasie zaczynamy korzystać z energii elektrycznej zupełnie za darmo. Warto pamiętać, że ceny prądu w ostatnich latach poszły do góry, a co za tym idzie nasze rachunki za prąd są coraz większe. Osoby fizyczne, po spełnieniu ustawowych wymogów, mogą odliczyć wydatki poniesione na zakup instalacji fotowoltaicznej od podatku dochodowego w ramach tak zwanej ulgi termomodernizacyjnej. Dodatkowo istnieje możliwość pozyskania dotacji na instalację fotowoltaiczną.

Jak zacząć?

Zarówno zakup wszystkich niezbędnych produktów, jak i montaż instalacji fotowoltaicznej, to spore wyzwanie. Przede wszystkim musimy określić, jakie dokładnie panele fotowoltaiczne powinniśmy wybrać oraz gdzie mają one zostać zamontowane. Specjaliści biorą pod uwagę między innymi kąt nachylenia dachu w poszczególnych miejscach. Zaś sama moc paneli zależy w głównej mierze od potrzeb energetycznych gospodarstwa domowego. Doradztwem energetycznym oraz samym montażem fotowoltaiki zajmują się profesjonaliści, którzy doskonale znają temat, a co więcej posiadają spore doświadczenie. Warto zaufać w tej kwestii ekspertom, którzy w najdrobniejszych szczegółach opracują dla nas projekt instalacji, a także zajmą się jej montażem. Każdy, kto jest zainteresowany fotowoltaiką, powinien zapoznać się z ofertą firmy Sunvival Energy. Jest to przedsiębiorstwo, które zajmuje się właśnie sprzedażą fotowoltaiki. Z pomocy specjalistów powinny skorzystać nie tylko osoby fizyczne, które zainteresowane są instalacją fotowoltaiki na dachach swoich domów, ale również firmy czy spółdzielnie mieszkaniowe. Fotowoltaika może okazać się doskonały źródłem energii na przykład w firmach produkcyjnych czy na osiedlach mieszkaniowych. Dzięki niej możemy cieszyć się ekologiczną energią zupełnie za darmo. 


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24