18.06.2021 16:48 0 NW/KPP w Starogardzie Gdańskim

Niewybuch w Starogardzie Gdańskim - ewakuowano mieszkańców

Źródło:KPP w Starogardzie Gdańskim

W samym centrum Starogardu Gdańskiego znaleziono niewybuch. W związku z tym na nogi postawiono wszystkie służby. Mundurowi ewakuowali sąsiednie budynki, biura i urzędy oraz wstrzymali ruch na pobliskich ulicach.

Blisko 120 policjantów, funkcjonariusze straży miejskiej i mundurowi z aresztu śledczego przeprowadzili w czwartek (17 czerwca) wspólne działania w centrum Starogardu Gdańskiego. Podczas prac ziemnych na placu budowy znaleziono bombę lotniczą z okresu II wojny światowej.

– *Policjanci, bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia w tej sprawie zabezpieczyli znalezisko przed dostępem osób postronnych, wstrzymali dalsze prace oraz powiadomili saperów. Aby zapewnić bezpieczeństwo osobom przebywającym w zagrożonej strefie, już od wczesnych godzin porannych mundurowi rozpoczęli ewakuację pobliskich budynków, biur i urzędów. Wszystko po to, aby saperzy mogli w bezpieczny sposób podjąć znaleziony niewybuch.

Źródło:KPP w Starogardzie Gdańskim Źródło:KPP w Starogardzie Gdańskim Źródło:KPP w Starogardzie Gdańskim Źródło:KPP w Starogardzie Gdańskim

Takie działania, jak podają policjanci miały już miejsce w mieście, ale były to jedynie ćwiczenia. Ostatnie zdarzenie pokazało, że służby sprawnie poradziły sobie z występującymi w centrum miasta zagrożeniami. Ruch na drogach przywrócony został po kilku godzinach, a mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.

Funkcjonariusze apelują, że jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić policję.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24