10.05.2021 13:08 3 NW

Krótszy czas pomiędzy dwoma dawkami szczepień

Źródło:Kancelaria Premiera/facebook

W sumie przeciwko COVID-19 w Polsce zaszczepiło się już ponad 14 mln osób, a tempo szczepień stale przyśpiesza. Jak poinformował minister Michał Dworczyk skrócony zostanie czas pomiędzy podaniem pierwszej a drugiej dawki preparatu.

Moderna – 35 dni, Pfizer – 35 dni, AstraZeneca – 35 dni. Od 17 maja czas oczekiwania na drugą dawkę szczepionki skróci się.

Pierwszą dawkę szczepionki w kraju przyjęło już ponad 10 mln osób. Na maj i czerwiec, jak informuje minister Michał Dworczyk jest ponad 4,5 mln wolnych terminów.

Wśród zmian są też te dotyczące szczepienia ozdrowieńców. Do tej pory było to 90 dni od pozytywnego wyniku testu, a teraz 30 dni.

Największym wyzwaniem pozostaje dostępność szczepionek. Mamy niewykorzystane możliwości dot. Szczepień. Za 3 tygodnie sytuacja ulegnie zmianie. Największym wyzwaniem będzie przekonanie jak największej liczby Polaków do zaszczepienia się - mówi Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień.

W zeszłym tygodniu wykonano 1,8 mln szczepień. W tym tygodniu (10 -14 maja) do punktów dostarczonych ma zostać ok. 2 mln dawek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24