29.04.2021 14:45 0 raz

Policjanci jak druhowie – wezwali strażaków i ewakuowali ludzi

źródło: KPP Starogard Gdański

Starogardzcy dzielnicowi patrolując miasto zauważyli pożar bloku przy ulicy Wybickiego. Policjanci o zdarzeniu poinformowali dyżurnego jednostki, który na miejsce pożaru wezwał straż pożarną i karetkę pogotowia. Policjanci ewakuowali mieszkańców.

We środę 28 kwietnia przed godziną 12:00 dzielnicowi patrolowali ulicę Wybickiego w Starogardzie Gdańskim. W pewnym momencie zauważyli, że z garażu jednego z budynków przy tej ulicy wydobywa się ogień.

Policjanci podjechali na miejsce i natychmiast za pośrednictwem dyżurnego starogardzkiej komendy wezwali Straż Pożarną i karetkę pogotowia. Ponadto funkcjonariusze do momentu przyjazdu straży pożarnej ewakuowali z budynku siedem osób – opisuje asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Czytaj także: Gmina Starogard Gdański pozyskała środki na remont dróg

W tym samym czasie do dyżurnego starogardzkiej komendy wpłynęły również informację od mieszkańców o zaistniałym zdarzeniu.

Po krótkim czasie na miejsce przyjechała straż pożarna, która bardzo szybko rozpoczęła gaszenie ognia. W wyniku pożaru poszkodowany został 28-letni mężczyzna, który z obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia do szpitala – czytamy w policyjnym komunikacie.

źródło: KPP Starogard Gdański

Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające, które pozwolą ustalić okoliczności i przyczynę powstania pożaru.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24