28.04.2021 12:39 0 raz

Gmina Starogard Gdański pozyskała środki na remont dróg

Archiwum TTM

Blisko 1,5 miliona złotych dofinansowania trafi do gminy Starogard Gdański z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki te pozwolą na modernizację dróg.

Jak podkreślają przedstawiciele gminy Starogard Gdański, celem programu jest przyśpieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej - lokalnej infrastruktury drogowej.

Pozyskane pieniądze w wysokości prawie 1,5 mln zł przeznaczymy na budowę dróg na osiedlu Witosa w Nowej Wsi Rzecznej. Ten projekt był jednym z czterech o dofinansowanie, których złożyliśmy wnioski i decyzją wojewody przeszedł do realizacji. Na liście rezerwowej znajdują się dwa kolejne projekty, czyli II etap budowy drogi Szpęgawsk-Rywałd i ulica Grzybka w Kokoszkowach. O pozyskanie dofinansowania na ich realizację będziemy się cały czas starać – podają urzędnicy z gminy.

Czytaj także: Jest szansa na dalszą część obwodnicy Skórcza?

Łączna wartość środków RFRD przeznaczonych na dofinansowanie realizacji inwestycji w 2021 roku to 3 mld 258 mln zł. Na dofinansowanie zadań gminnych trafią 1 mld 463 mln zł, na zadania powiatowe przeznaczonych zostało 1 mld 295 mln zł, a wartość dofinansowania zadań na drogach obronnych to 500 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24