09.04.2021 10:30 0 raz/UM Starogard Gdański

‘Informacja stulecia’ - przebieg obwodnicy Starogardu Gdańskiego zaakceptowany

źródło: UM Starogard Gdański

Wiemy, którędy poprowadzi trasa omijająca Starogard Gdański. Inwestycja ruszy w prawdopodobnie w 2024 roku.

W Ministerstwie Infrastruktury został podpisany aneks do programu inwestycji budowy 100 obwodnic, zapewniający finansowanie planowanych inwestycji w wersji, która została uzgodniona z samorządami. Tym samym został zatwierdzony przebieg starogardzkiej inwestycji w wariancie V – poinformował na czwartkowej konferencji prasowej w starogardzkim magistracie poseł Kazimierz Smoliński.

Mając zapewnione ze strony rządu finansowanie inwestycji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prawdopodobnie już w 2022 roku będzie mogła zlecić wykonanie dokumentacji projektowej, a w 2023 roku ogłosić przetarg na wykonawcę inwestycji w systemie zaprojektuj i wybuduj – poinformowała Magdalena Dalecka, rzecznik prasowy prezydenta Starogardu Gdańskiego.

I dodała, że wariant V, który został zatwierdzony, jest zgodny z oczekiwaniami mieszkańców, czyli obwodnica będzie przebiegać po terenach Gminy Starogard Gdański okalając miasto od południa. 16-kilometrowa trasa ma się zaczynać w Sucuminie, a kończyć za Stadem Ogierów.

Jak podkreślił Janusz Stankowiak, włodarz miasta, to „informacja stulecia”.

To będzie największa inwestycja w historii naszego miasta. Jeśli wszystkie niezbędne procedury przebiegną bez zakłóceń, nie będzie skarg i protestów, a inwestor otrzyma wszystkie konieczne decyzje i zgody, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że budowa obwodnicy Starogardu Gdańskiego ruszy w 2024 roku. Jedno jest pewne – obwodnica Starogardu powstanie – komentował prezydent.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24